Kultura
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2022/01/271721880_4757183367652051_5085471837259956149_n.jpg Kadr z filmu Anny Pabiś „Feniks

Przyjdź na spotkanie z Anną Pabiś. Dowiesz się, czym jest czas spichlerza

Kadr z filmu Anny Pabiś „Feniks". Fot. materiał prasowy
18.01.2022
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
AUTOR
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
18.01.2022

Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza na spotkanie z Anną Pabiś. To artystka wizualna, performerka, uczestniczka programu rezydencji artystycznych, realizująca projekt Czas spichlerza. Spotkanie odbędzie się w sali konferencyjnej w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce w środę, 19 stycznia 2022 r.

Kuratorką projektu jest Weronika Teplicka.

Archiwum CAT

Anna Pabiś opowie o projekcie Czas spichlerza realizowanym w ramach dwumiesięcznej rezydencji artystycznej. Przedstawi praktykę artystyczną i metody pracy. Opowie o tworzeniu archiwum zmian budynku Centrum Aktywności Twórczej. Projekt powstaje w oparciu o obiekty i fotografie dostarczone przez świadków historii Ustki, wspomnienia mieszkańców Ustki oraz rezydujących artystów. Pabiś będzie rekonstruować symulacje nakładających się na siebie losów budynku i przebywających w nim ludzi. Artystka zbada zależność między historią budynku a czynnikami wpływającymi na procesy twórcze. Anna Pabiś opowie też o pobycie na rezydencji artystycznej w Ustce w 2018 r., warsztatach teatru Butoh i realizacji filmu „Feniks”.

O artystce

Anna Pabiś – artystka urodzona w Polsce, mieszka i pracuje w Lipsku. Zajmuje się m.in.: pamięcią autobiograficzną, traumą międzypokoleniową oraz percepcją czasu i miejsca. Do pracy służą jej: badania artystyczne, twórcze eksperymenty i partycypacja społeczna. Prace artystki składają się z: fotografii, sztuki wideo, instalacji przestrzennych i performansu. Były pokazywane w Galerii Milano w Warszawie, Museum Kindl w Berlinie, HfBK Galerie w Dreźnie, City Art Gallery in Łódź oraz podczas festiwalu Ibug w Reichenbach.

Spotkanie z Anną Pabiś

  • 19 stycznia 2022 r., środa, godz. 17.00
  • Centrum Aktywności Twórczej
  • ul. Zaruskiego 1 a
  • Ustka

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.