Samorząd
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2024/02/IMG_6235-Enhanced-NR-scaled.jpg Przewodnicząca Parlamentu Europejskiego Roberta Metsola gościła w Gdańsku

Przewodnicząca Parlamentu Europejskiego Roberta Metsola gościła w Gdańsku

16.02.2024
Redakcja

Redakcja
AUTOR
Redakcja

Redakcja
16.02.2024

Roberty Metsola, przewodnicząca Parlamentu Europejskiego spotkała się m.in. z młodzieżą i złożyła kwiaty pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców na Placu Solidarności. Jej wizyta jest kolejnym etapem podróży po państwach członkowskich Unii Europejskiej przed tegorocznymi wyborami do europarlamentu.

Przewodnicząca Parlamentu Europejskiego odwiedziła Gdańsk w piątek, 16 lutego 2024 r.

Razem już 20 lat

Roberty Metsola odwiedza wszystkie państwa członkowskie, żeby m.in. zachęcić mieszkańców do udziału w wyborach do europarlamentu, które są planowane na czerwiec. W tym roku obchodzimy też 20-lecie naszego członkostwa w Unii Europejskiej. Będzie to okazja do podsumowania i pokazania, jak fundusze europejskie zmieniają naszą rzeczywistość.

Przewodnicząca PE wizytę w Gdańsku rozpoczęła od spotkania z prezydent Aleksandrą Dulkiewicz. Potem w audytorium Europejskiego Centrum Solidarności odbyło się spotkanie „Town Hall” przewodniczącej Metsoli oraz prezydent miasta z uczniami gdańskich szkół. Roberta Metsola wygłosiła przemówienie i uczestniczyła w dyskusji z młodzieżą. Spotkanie nawiązywało do Gdańskich Lekcji Obywatelskich i kampanii „Nie śpij, bo Cię przegłosują”. Projekty realizowane są m.in. z myślą o młodych obywatelach jako kuźni świadomego i aktywnego obywatela. Metsola zwiedziła też wystawę stałą w ECS i spotkała się z Lechem Wałęsą. Na zakończenie złożyła kwiaty pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców na Placu Solidarności.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.