Środowisko
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2023/02/garbage-g555e6195e_1920.jpg Przedsiębiorco! Nie wiesz, jak prawidłowo złożyć deklaracje BDO? Weź udział w bezpłatnym szkoleniu

Przedsiębiorco! Nie wiesz, jak prawidłowo złożyć deklaracje BDO? Weź udział w bezpłatnym szkoleniu

Fot. pixabay.com
03.02.2023
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
AUTOR
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
03.02.2023

Jak co roku w marcu przedsiębiorcy musza złożyć deklaracje BDO. Prawidłowe wypełnienie deklaracji nie jest jednak łatwe. Jak to zrobić, aby uniknąć problemów i korekt? O tym będą mówić pracownicy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego na specjalnym szkoleniu. Zapisz się już teraz!

Szkolenie odbędzie się 17 lutego 2023 r. Udział jest bezpłatny, wymagana jest jednak wcześniejsza rejestracja.

Sprawozdania BDO

Temat BDO wywołuje wiele emocji. Pamiętamy zamieszanie, jakie wywołała konieczność wpisu do BDO, kolejki ludzi zgłaszających się do urzędu po pomoc i tysiące wpływających wniosków. A już za półtora miesiąca trzeba będzie składać kolejne sprawozdania.

– W tym roku termin składania sprawozdań dotyczących opłaty produktowej upływa 15 marca 2023 r. Co ważne, wnioski będą składane tylko w formie elektronicznej. Dlatego zdecydowaliśmy się wyjść naprzeciw przedsiębiorcom i zorganizować specjalne szkolenie – wyjaśnia Tadeusz Styn, zastępca dyrektora Departamentu Środowiska i Rolnictwa UMWP.

Trzeba bowiem pamiętać, że błędnie złożone deklaracje powodują konieczność składania wielu wyjaśnień i korekt, a nawet mogą skutkować kontrolą u przedsiębiorcy.

Co w programie?

Szkolenie poprowadzą specjaliści z Departamentu Środowiska i Rolnictwa UMWP.

– Uczestnicy będą mogli zapoznać się z obowiązującymi przepisami czy najnowszymi zmianami w prawie. Przekażemy też praktyczne informacje, jak prawidłowo złożyć sprawozdanie – wylicza dyrektor Styn.

Będzie także mowa o tym, jakie opłaty należy wnosić oraz komu przysługują z nich zwolnienia.

Informacje praktyczne

Szkolenie odbędzie się 17 lutego 2023 r. w Sali im. Lecha Bądkowskiego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Aby uczestniczyć w szkoleniu trzeba się zarejestrować. Można to zrobić drogą elektroniczną, przesyłając formularz na adres k.wolowska@pomorskie.eu lub telefonicznie pod numerem 58 32 68 656. Termin zgłoszeń upływa 10 lutego 2023 r. Liczba miejsc jest ograniczona, a o uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.