Turystyka
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2021/09/14.jpg Przed nami regionalne święto turystyki. W tym roku nagrodzona zostanie m.in. Kreatywna zmiana

Przed nami regionalne święto turystyki. W tym roku nagrodzona zostanie m.in. Kreatywna zmiana

Regionalne obchody Światowego Dnia Turystyki w 2019 r. Fot. Michał Bieliński / UMWP
30.09.2021
Marcin Szumny
Marcin
Szumny
AUTOR
Marcin Szumny
Marcin
Szumny
30.09.2021

Regionalne obchody Światowego Dnia Turystyki odbędą się w piątek, 1 października 2021 r. w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. Tradycyjnie przedstawicielom branży zostaną wręczone nagrody za zasługi dla rozwoju turystyki w województwie pomorskim. Hasłem przewodnim wydarzenia jest „Turystyka sprzyjająca włączeniu społecznemu”.

Tegoroczne przesłanie jest szczególnie ważne w dobie pandemii. Wstrzymanie ruchu turystycznego odbiło się bowiem na działalności wszystkich firm związanych z turystyką, niezależnie od położenia geograficznego czy zakresu działalności.

Turyści chętnie wybierali mniej znane miejsca

Mimo niesprzyjającej turystyce sytuacji na świecie i w kraju, branża w województwie pomorskim wykazała się kreatywnością i odpornością, które pozwoliły jej przetrwać trudny okres.

– Umiejętnie wykorzystując swoje atuty oraz zróżnicowaną ofertę turystyczną w województwie pomorskim, ruch turystyczny był przywracany, a gości zagranicznych zastąpili krajowi, doceniający walory naszego regionu, bezpieczeństwo i dostępność. W obliczu kryzysu i konieczności zachowania dystansu społecznego oraz obaw o zdrowie własne czy najbliższych, turyści chętnie wybierali mniej znane miejsca wypoczynku, odkrywając tym samym pomorskie zakątki – mówi Marta Chełkowska, dyrektor Departamentu Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Jakie nagrody i wyróżnienia zostaną przyznane?

Tradycyjnie podczas Regionalnych obchodów Światowego Dnia Turystyki marszałek Mieczysław Struk wręczy nagrody za zasługi dla rozwoju turystyki w województwie pomorskim. Zostaną one przyznane w następujących kategoriach: Wydarzenie roku, Innowacja w turystyce, Oferta turystyczna, Osobowość roku, Inwestycja w turystyce, a także jako nagroda główna Gryf Pomorski.

– Mając na uwadze wyjątkowość roku 2020 powstała kategoria specjalna Kreatywna zmiana, która zwraca uwagę na potrzebę dostosowania się i niezbędnej reorganizacji, tak by pomimo wielu obostrzeń, firma działała a turysta mógł nadal uczestniczyć i aktywnie poznawać Pomorskie – dodaje dyrektor Chełkowska.

.

Regionalne obchody Światowego Dnia Turystyki
„Turystyka sprzyjająca włączeniu społecznemu”

1 października 2021 r., piątek, godz. 11.00-14.30
Europejskie Centrum Solidarności
pl. Solidarności 1, Gdańsk

Organizatorami Regionalnych obchodów Światowego Dnia Turystyki są: Departament Turystyki UMWP, Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna oraz Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku.

Do pobrania: Regulamin uczestnictwa w Regionalnych obchodach Światowego Dnia Turystyki (plik PDF. 664 KB)

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.