Komunikaty prasowe

Marszałek Struk apeluje do pomorskich posłów i senatorów o pilną interwencję dotyczącą branży turystycznej

08.09.2020

„Branża turystyczna doświadczyła historycznej zapaści. 92 proc. firm branży turystycznej województwa pomorskiego odnotowało znaczący spadek dochodów, 59 proc. firm ma trudności z płynnością finansową” – czytamy w piśmie, które Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk przesłał do posłów i senatorów z Pomorza.

Turystyka w Polsce zapewnia ok. 1,5 mln miejsc pracy i w dużej mierze reprezentowana jest przez mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, które bez pomocy rządowej nie poradzą sobie z kryzysem wywołanym epidemią. Przygotowane przez Rząd RP programy pomocowe – tzw. tarcze antykryzysowe – dobiegły końca, nie ochraniając wielu sektorów turystyki.

W tej katastrofalnej sytuacji należy pilnie podjąć szereg działań – bardzo oczekiwanych przez branżę turystyczną – których kompleksowe wdrożenie będzie umożliwiało przetrwanie znaczącej części podmiotów funkcjonujących w tej branży.

Listę takich działań – w sumie 14 konkretnych propozycji – marszałek Struk zawarł w piśmie, które trafiło do posłów i senatorów z naszego regionu.

Do pobrania
Kontakt
Michał Piotrowski

Michał Piotrowski

Zastępca dyrektora ds. komunikacji społecznej, rzecznik prasowy

m.piotrowski@pomorskie.eu 58 32 68 539, 502 757 339