Komunikaty prasowe

Konkurs dla uczniów szkół ponadpodstawowych „Pomorskie kreUEje”

03.03.2020

Młodzież ze szkół ponadpodstawowych w województwie pomorskim może wygrać 5-dniowy pobyt w Brukseli. By wziąć udział w rywalizacji, trzeba w 3-osobowych grupach zaproponować ciekawy projekt dla szkoły, miasta, gminy lub regionu. Ważne, by wpisywał się w wartości Unii Europejskiej i wspierał lokalne inicjatywy. Zgłoszenia drużyn przyjmowane są do końca marca, natomiast gotową pracę konkursową należy dostarczyć do 17 kwietnia 2020 roku.

Zadanie konkursowe polega na opracowaniu innowacyjnego projektu, który rozwiąże problematyczną kwestię lub polepszy sytuację społeczną w najbliższym otoczeniu lub regionie. Drużyna, składająca się z dwóch uczniów i nauczyciela, ma do dyspozycji 500 tys. zł na realizację. Komisja konkursowa poszukuje kreatywnych pomysłów, które w racjonalny sposób wykorzystają potencjalny budżet, a także przyniosą realną zmianę społeczną. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół ponadpodstawowych z województwa pomorskiego.

Nagrodą za zajęcie pierwszego miejsca jest wyjazd do Brukseli dla całej drużyny w dniach 24-28 maja 2020 roku. To doskonała okazja, by bliżej poznać Unię Europejską, zwiedzić Parlament Europejski, stolicę unii i jej okolice. W czasie pięciodniowego pobytu uczestnicy wyjazdu będą mieli zapewniony dojazd do Belgii, zakwaterowanie i wyżywienie na miejscu.

Również zdobywcy kolejnych miejsc mogą liczyć na nagrody. Drugie miejsce na konkursowym podium to 1500 zł (netto) dla każdego z uczestników, a zdobywcy trzeciego miejsca otrzymają sprzęt elektroniczny i sportowy oraz gadżety.

Kontakt
Michał Piotrowski

Michał Piotrowski

Zastępca dyrektora ds. komunikacji społecznej, rzecznik prasowy

m.piotrowski@pomorskie.eu 58 32 68 539, 502 757 339