Komunikaty prasowe

50 nowych komputerów trafi do uczniów szkół podstawowych na Pomorzu

07.12.2020

Uczniowie z gmin Debrzno, Stary Targ, Czarna Dąbrówka, Dębnica Kaszubska i Lichnowy otrzymają 50 nowych laptopów niezbędnych do zdalnej nauki. Sprzęt udało się zakupić dzięki zaangażowaniu Pomorskiego Funduszu Rozwoju, spółki z o.o. z kapitałem samorządu województwa pomorskiego.

– Biorąc pod uwagę trudności ze zdalnym kształceniem, wynikające przede wszystkim z braku sprzętu komputerowego, podjąłem decyzję o wsparciu szkół podstawowych prowadzonych przez gminy z naszego regionu. Z niepokojem odbieram, docierające do mnie ze środowiska samorządowców, dyrektorów szkół, nauczycieli i rodziców, liczne sygnały o problemach ze zdalnym nauczaniem, które zostało wprowadzone w związku pandemią COVID-19 – mówi Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Przypomnijmy, że już wiosną br. Zarząd Województwa Pomorskiego wyraził zgodę na zakup sprzętu komputerowego w ramach przedsięwzięć, których celem jest  poprawa jakości pomorskiej edukacji, a finansowanych są ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Niemniej nie zabezpieczyło to wszystkich potrzeb.

Każda z wymienionych powyżej gmin otrzyma 10 komputerów. Trafią one do uczniów 8. klas, którzy najbardziej potrzebują takiej pomocy. Zakup i przekazanie kolejnej partii komputerów planowane jest na styczeń 2021 roku.

 

Kontakt
Michał Piotrowski

Michał Piotrowski

Zastępca dyrektora ds. komunikacji społecznej, rzecznik prasowy

m.piotrowski@pomorskie.eu 58 32 68 539, 502 757 339