Kultura
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2024/01/Magda-Hueckel_JARA_Menady-fotografia-scaled.jpg Prace dziewięciu artystów można będzie podziwiać w Ustce i Słupsku. Co przedstawiają?

Prace dziewięciu artystów można będzie podziwiać w Ustce i Słupsku. Co przedstawiają?

Fot. praca Magdy Hueckel, fotografia
09.01.2024
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
AUTOR
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
09.01.2024

Na wystawie Z perspektywy Rybiego Oka dzieła zaprezentują: Natalia Bażowska, Martyna Czech, Wiktor Dyndo, Magda Hueckel, Bartosz Kokosiński, Krzysztof Maniak, Paweł Matyszewski, Jana Shostak i Małgorzata Wielek. Wernisaż i spotkanie z twórcami odbędą się w czwartek, 11 stycznia w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce.

Kuratorem ekspozycji jest Roman Lewandowski.

Różne tematy prac

Wystawa składa się z prac uczestników minionych edycji Biennale Sztuki Młodych Rybie Oko. Ten przegląd jest organizowany od 2001 r. Do tej pory było dziesięć edycji.

– Zaproszeni do projektu artyści i artystki wpisali się w krajobraz polskiej sztuki, a ich dzieła i realizacje ujawniają różnorodność postaw oraz strategii – podkreśla Lewandowski.

Warto dodać, że poza pracami dotyczącymi egzystencji, zwłaszcza prywatności i intymności, pojawiają się także realizacje interpretujące aktualną rzeczywistość społeczną czy też redefiniujące przeszłość oraz naszą tożsamość.

– Wśród prac są też takie, które w sposób konceptualny i formalistyczny odwołują się do minionych estetyk i stylistyk. W kontekście formalnym sztuka ta nie stroni ani od abstrakcji, ani od figuracji – dodaje kurator.

Z perspektywy rybiego oka

  • 11 stycznia 2024 r., czwartek, godz. 18.00 – wernisaż i panel dyskusyjny w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce przy ul. Zaruskiego 1 a, wstęp – wolny
  • 12 stycznia do 29 marca 2024 r.
  • wstęp do galerii biletowany
  • Baszta Czarownic, F. Nullo 8 w Słupsku
  • Galeria Kameralna, Partyzantów 31a w Słupsku
  • Centrum Aktywności Twórczej, Zaruskiego 1a w Ustce

 

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.