Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Pożyczka płynnościowa dla pomorskich firm. Od dziś można składać wnioski

Pożyczka płynnościowa dla pomorskich firm. Od dziś można składać wnioski

Fot. pixabay.com

Z pożyczki mogą skorzystać mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, które ucierpiały z powodu epidemii koronawirusa. Samorząd województwa wygospodarował na ten cel 30 mln zł. Maksymalna wysokość pożyczki, to 150 tys. zł. Można ją spłacać przez 5 lat. Wnioski przyjmuje Pomorski Fundusz Pożyczkowy.

Wnioski można składać elektronicznie lub w jednym z oddziałów Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego.

 

Samorząd wspiera pomorskie firmy

Od 4 maja pomorskie firmy mogą ubiegać się o pożyczkę płynnościową, finansowaną ze środków województwa. – Na ten cel wygospodarowaliśmy 30 mln zł. Według mojej wiedzy, w dniu 4 maja będzie to pierwsze w Polsce tego rodzaju wsparcie uruchomione w takiej skali, a nie jedynie zapowiadane – mówi marszałek Mieczysław Struk.

Pieniądze za pośrednictwem Pomorskiego Funduszu Rozwoju trafiły do Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego Sp. z o.o., który będzie udzielał pożyczek. Najwyższa kwota, o jaką można wnioskować to 150 tys. zł. Co ważne, oprocentowanie będzie zerowe, a maksymalny okres spłaty pożyczki wyniesie aż 5 lat. Będzie też możliwy dwunastomiesięczny okres zawieszenia spłat.

– Jesteśmy już przygotowani do przyjmowania wniosków o pożyczkę płynnościową. Będzie można je składać w Pomorskim Funduszu Pożyczkowym od najbliższego poniedziałku – informuje Aneta Grzębska prezes PFP. Do dyspozycji wnioskodawców są doradcy w pięciu oddziałach na terenie województwa pomorskiego. – Przedsiębiorcy już pytają o szczegóły. Spodziewamy się wniosków przede wszystkim od firm, które w tej chwili nie mogą wykonywać swojej działalności gospodarczej np. kosmetyczne, fryzjerskie. Odbieramy też telefony od przedsiębiorców z branży turystycznej i restauracyjnej. – dodaje Grzębska.

Wnioski można składać w formie elektronicznej ale umowę trzeba będzie podpisać osobiście z doradcą. Szczegóły dotyczące pożyczki płynnościowej znajdują się na stronie Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego.