Komunikacja
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2021/05/Obraz-0009.jpg Poznajcie Pomorze z okien pociągu. W Dzień Dziecka młodzi pasażerowie jeżdżą za darmo [2021]

Poznajcie Pomorze z okien pociągu. W Dzień Dziecka młodzi pasażerowie jeżdżą za darmo [2021]

Fot. Aleksander Olszak
31.05.2021
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
AUTOR
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
31.05.2021

W Międzynarodowy Dzień Dziecka, 1 czerwca 2021 r. dzieci do lat 16 będą mogły za darmo podróżować pociągami regionalnymi po województwie pomorskim. Specjalną promocję przygotował dla nich Samorząd Województwa Pomorskiego.

Promocja będzie obowiązywać w pociągach Szybkiej Kolei Miejskiej w Trójmieście oraz Polregio.

Podróż bez biletu

Z darmowych przejazdów będzie można korzystać 1 czerwca od godziny 6 do 22. Bez biletu będzie można podróżować na terenie całego województwa pomorskiego. Ostatnimi stacjami w regionie są: Stare Pole, Prabuty, Gardeja, Smętowo, Bukowo Człuchowskie, Czarne, Słosinko i Sycewice. Do bezpłatnego przejazdu wystarczy dowolny dokument ze zdjęciem. W przypadku dzieci, które nie posiadają dokumentu ze zdjęciem, a których wygląd jednoznacznie wskazuje, że nie ukończyły 16. roku życia, przejazd odbywa się bez okazania dokumentu. Dzieci podróżujące pociągiem muszą być pod opieką rodzica lub opiekuna. Opiekunowie mogą korzystać z indywidualnych uprawnień do ulg lub innych biletów promocyjnych obowiązujących u konkretnego przewoźnika. Korzystając z pociągów, trzeba także pamiętać o obowiązku zasłaniania ust i nosa.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.