Komunikacja
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2023/05/Obraz-0009.jpg Poznajcie Pomorze z okien pociągu. W Dzień Dziecka młodzi pasażerowie jeżdżą za darmo

Poznajcie Pomorze z okien pociągu. W Dzień Dziecka młodzi pasażerowie jeżdżą za darmo

Fot. Aleksander Olszak
26.05.2023
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
AUTOR
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
26.05.2023

W Międzynarodowy Dzień Dziecka, 1 czerwca 2023 r. dzieci do lat 16 będą mogły za darmo podróżować pociągami regionalnymi po województwie pomorskim. Specjalną promocję przygotował dla nich samorząd województwa.

Promocja będzie obowiązywać w pociągach Szybkiej Kolei Miejskiej w Trójmieście oraz Przewozów Regionalnych.

Podróż bez biletu

Z darmowych przejazdów będzie można korzystać 1 czerwca od godziny 6 rano do 22. Bez biletu będzie można podróżować na terenie całego województwa pomorskiego. Ostatnimi stacjami w naszym regionie są: Stare Pole, Prabuty, Gardeja, Smętowo, Bukowo Człuchowskie, Czarne, Słosinko i Sycewice. Do bezpłatnego przejazdu wystarczy dowolny dokument ze zdjęciem. W przypadku dzieci, które nie posiadają dokumentu ze zdjęciem, a których wygląd jednoznacznie wskazuje, że nie ukończyły 16 roku życia, przejazd odbywa się bez okazania dokumentu. Dzieci podróżujące pociągiem muszą być pod opieką rodzica lub opiekuna. Opiekunowie mogą korzystać z indywidualnych uprawnień do ulg lub innych biletów promocyjnych obowiązujących u konkretnego przewoźnika.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.