Samorząd
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2022/04/Gryfiolek-i-Euralka.jpg Poznajcie Gryfiołka i Euralkę. Bajkowi bohaterowie wyjaśnią dzieciom, czym jest Unia Europejska

Poznajcie Gryfiołka i Euralkę. Bajkowi bohaterowie wyjaśnią dzieciom, czym jest Unia Europejska

Fragment okładki książki „Pomorze w Europie. Gryfiołek i Euralka na tropie uciekającej gwiazdki”. Rys. Wojciech Kołyszko
15.04.2022
Marcin Szumny
Marcin
Szumny
AUTOR
Marcin Szumny
Marcin
Szumny
15.04.2022

„Pomorze w Europie. Gryfiołek i Euralka na tropie uciekającej gwiazdki”. To tytuł nowej publikacji, która ma przybliżyć dzieciom, czym jest Unia Europejska oraz pokazać, jak dzięki funduszom europejskim zmienia się nasz region. Jej autorami są znani twórcy Jovanka Tomaszewska i Wojciech Kołyszko. Książka trafi do pomorskich przedszkoli. Jest również dostępna dla każdego do pobrania w wersji elektronicznej.

Członkostwo Polski w Unii Europejskiej od 1 maja 2004 r. przyniosło nam ogromne korzyści. Przez ten czas, dzięki funduszom europejskim, nasz kraj zmienił się nie do poznania, a wszystkie jego regiony mogą pomyślnie się rozwijać.

Bajkowa opowieść o funduszach europejskich

Z projektów współfinansowanych z UE korzystają także najmłodsi mieszkańcy Pomorza. Powstają m.in. nowe szkoły i przedszkola, place zabaw, szlaki turystyczne oraz dużo innych ciekawych miejsc i obiektów. Aby w przystępny sposób przybliżyć im tematykę funduszy europejskich oraz rozpowszechnić wiedzę o zmianach, jakie dokonują się wokół nas przy wykorzystaniu tych środków, przygotowana została specjalna publikacja.

– Mam przyjemność zaprezentować naszą najnowszą książkę, z której dowiedzieć się można, czym jest Unia Europejska, jaki ma związek z Polską i Pomorzem, skąd się biorą i do czego służą unijne pieniądze i co ma z tym wszystkim wspólnego nasz samorząd – mówi marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk. – Zachęcam do przeczytania tej lektury naszym dzieciom oraz wykorzystania jej w pracy wychowawczej dla dalszego popularyzowania wartości, jakie niesie ze sobą Unia Europejska.

Głównymi bohaterami opowieści są Gryfiołek – magiczny opiekun Pomorza, Euralka – magiczna opiekunka Unii Europejskiej, a także niesforna Gwiazdka Dwunastka, która uciekła z unijnej flagi, ponieważ chce zwiedzać nasz region. Ich przygody są dziełem znanego zespołu autorów Jovanki Tomaszewskiej i Wojciecha Kołyszki.

– Wiemy, jak trudno czasem opisać otaczającą rzeczywistość, a w przypadku funduszy europejskich jest to jeszcze trudniejsze. Dlatego postanowiliśmy poprzez bajkową opowieść i przygody tytułowych bohaterów opowiedzieć najmłodszym, jak to wszystko wygląda – dodaje Marcin Fuchs, dyrektor Departamentu Europejskiego Funduszu Społecznego UMWP.

Książka zostanie wysłana do pomorskich przedszkoli. Dostępna jest także do pobrania w wersji elektronicznej (plik pdf. Pomorze w Europie, 51.6 MB).

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.