Przez całe wakacje będzie dodatkowy nocny pociąg do Malborka.

Nocnym do Malborka

Uruchomienie nocnego pociągu do Malborka.

– Jako samorząd województwa wsłuchujemy się w postulaty mieszkańców regionu. Jednym z nich było zapewnienie wieczorno-nocnego połączenia do Tczewa i Malborka, po zakończeniu imprez masowych w Trójmieście – wyjaśnia Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

I takie połączenie na tory wyjedzie. To pociąg 50652, który kursować będzie w nocy z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę przez całe wakacje t; od 6 lipca do 1 września. Ze stacji Gdynia Główna skład odjeżdżać będzie o 2.20, ze stacji Sopot o 2.29 a ze stacji Gdańsk Główny o 2.45. Kolejne stacje zatrzymania to: Pruszcz Gdański, Pszczółki, Tczew i Malbork.

– Tak ułożony rozkład na pewno ułatwi skorzystanie z bogatej oferty kulturalnej Gdańska, Sopotu czy Gdyni, do czego serdecznie zachęcam – dodaje marszałek.

Dodatkowo, w piątki i soboty, uruchomiony będzie również wieczorny skład 50689 z Malborka (odj. 22.25) do Gdyni Głównej (przyj. 23.26). Kontynuowanie kursowania tych pociągów będzie uzależnione od partycypacji w ponoszonych kosztach, zainteresowanych gmin.