Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/891c3b6e-0308-4619-8513-ee157fb572c8.jpg Powiat sztumski – wręczenie nagród laureatom w konkursie “Pomorskie dla Seniora”

Powiat sztumski – wręczenie nagród laureatom w konkursie “Pomorskie dla Seniora”

 

W kategorii „Zwykły-Niezwykły Senior” nagrodę otrzymała Pani Krystyna Jażdżewska – Baranowska. Pani Krystyna jest artystką plastykiem. Mieszka oraz tworzy w Sztumie. Od lat jest zaangażowana w działania na rzecz seniorów w swoim mieście. Organizuje m.in.: plenery sztumskie, których uczestnikami są seniorzy. Jest założycielką Stowarzyszenia Plastyków „Paleta”.

W kategorii „Samorząd przyjazny seniorom – miejsce ulubione przez seniorów” nagrodzony został Klub Senior + w Dzierzgoniu.  Nagrodę w tej kategorii odebrali: Burmistrz Dzierzgonia Pani Elżbieta Domańska oraz Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dzierzgoniu prowadzącego Klub Senior + Pani Marta Budzińska. Klub działa od 2015 roku, obecnie uczestniczy w nim w sumie 80 seniorów. W klubie na co dzień pracuje animator – wychowawca.

Nagrody w imieniu Marszałka Województwa Pomorskiego, wręczyli Pani Katarzyna Weremko – Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego oraz Pan Józef Sarnowski Radny Sejmiku Województwa Pomorskiego.

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym!