Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Posiedzenie Zespołu Zadaniowego ds. regionalnej polityki imigracyjnej

Posiedzenie Zespołu Zadaniowego ds. regionalnej polityki imigracyjnej

 

Gościem spotkania był Paweł Chorąży podsekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju oraz Piotr Krasuski Dyrektor Departamentu Europejskiego Funduszu Społecznego, który przedstawił założenia krajowej polityki migracyjnej.

Długotrwałe procedury związane z uzyskaniem pozwolenia na pracę, jakość pracy agencji zatrudnienia, problemy związane z systemem ochrony zdrowia a także nieprzygotowany do przyjęcia dzieci imigrantów system edukacji to główne wątki poruszane podczas dyskusji.

Województwo pomorskie jest pierwszym regionem, który w sposób systemowy i zorganizowany rozpoczęło planowanie polityki imigracyjnej, której celem jest monitoring procesów migracyjnych, koordynowanie działań w regionie oraz wsparcie samorządów w integrowaniu społeczności lokalnych.