Kultura
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2022/03/muzyczny-z-ukraina-plakat.jpg Muzyczny z Ukrainą, koncert, plakat

Pomóżmy Ukrainie. Koncert #MuzycznyzUkrainą w teatrze i on-line

Fot. mat. prasowe Teatru Muzycznego w Gdyni

Pragniemy zrobić więcej dla Ukrainy. Chcemy też być razem. Podczas koncertu #MuzycznyzUkrainą spotkajmy się 13 kwietnia, by pomóc razem z Polską Akcją Humanitarną. Artyści wykonają utwory, które treścią i przesłaniem wyrażać będą naszą solidarność z narodem Ukrainy.

Muzyczna podróż w reżyserii Bernarda Szyca będzie miała miejsce w środę, 13 kwietnia 2022 r. o godz. 19 na Dużej Scenie Teatru Muzycznego w Gdyni. Zachętą są tanie bilety, możliwość wsparcia Ukrainy datkami do puszek PAH i udziałem w aukcji dzieł plastycznych. Nie dla wszystkich starczyło biletów, ale widowisko będzie można obejrzeć on-line.

Bilety

Bilety na koncert można nabywać od czwartku, 24 marca 2022 r. od godz. 12. Ich koszt to tylko 20 zł, a są tak tanie, bo mają pokryć jedynie techniczne koszty realizacji koncertu. Zespół zrzekł się wynagrodzeń za udział w wydarzeniu.

– Istotą koncertu charytatywnego dla Ukrainy jest zbiórka na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej – SOS Ukraina, a także wspólne spędzenie czasu i solidaryzowanie się z narodem ukraińskim –mówi Bernard Szyc, reżyser widowiska. –Dlatego też podczas wydarzenia będą prezentowane utwory polskie, ukraińskie, a także znane tytuły światowego repertuaru – wszystkie treścią i przesłaniem mające wyrażać naszą solidarność z nardem Ukrainy. Pragniemy odejść od komercyjnego charakteru tego wydarzenia na rzecz realnej pomocy – dodaje Szyc.

Widowisko będzie transmitowane on-line na kanale YouTube Teatru Muzycznego, a będzie to możliwe dzięki współpracy z Gdyńską Szkołą FilmowąChwilę przed wydarzeniem zostanie opublikowany link umożliwiający obejrzenie koncertu. Pamiętajmy o pomocy Ukrainie.

Internetowa zbiórka i wolontariusze

Równocześnie ze sprzedażą biletów wystartuje internetowa zbiórka na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej – SOS Ukrainie. Na koncert warto zabrać też gotówkę, bo 20 wolontariuszy będzie czekać ze skarbonkami PAH na dobrowolne datki.

Można też wpłacać środki na pomoc Ukrainie poprzez zbiórkę internetową stworzoną specjalnie dla Teatru Muzycznego przez Polską Akcję Humanitarną pn.  Muzyczny z Ukrainą. Razem możemy więcej!

Młodzież wspiera

Uczniowie i pracownicy Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. M. Abakanowicz w Gdyni przygotowali prace plastyczne, które będzie można nabyć podczas koncertu. Dochód z zakupu będzie przeznaczony na pomoc Ukrainie.

Bernard Szyc

Wszechstronny artysta – śpiewa, tańczy, jest aktorem, reżyserem, scenarzystą i choreografem. Absolwent Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej w Gdyni (1991). Student Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie (1995–1999). Student Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie (2006–2010). Solista Teatru Muzycznego, w zespole od 1991 r. Urodził się w Staszowie, choć całe dzieciństwo od 4. roku życia spędził w Kościerzynie. Zagrał ok. 90 ról teatralnych. Od 2013 r. reżyseruje cieszące się ogromną popularnością cykliczne koncerty sylwestrowe i okolicznościowe. Tworzy programy zespołów folklorystycznych, widowiska plenerowe i spektakle studenckie. Wielokrotnie nagradzany i odznaczany, m.in. Brązowym Krzyżem Zasługi 2005 za działalność w dziedzinie folkloru), Indywidualną Nagrodą Marszałka Województwa za rolę Tewjego Mleczarza w „Skrzypku na dachu” (2009), Srebrną Odznaką za Długoletnią Służbę – w 2016 r. za pracę pedagogiczną, Brązowym Odznaczeniem Gloria Artis 2018 za całokształt pracy w Teatrze Muzycznym.

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.