Środowisko
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2022/07/01_Pomorskie-Forum-Solidarnosci-Klimatycznej-exif-remove.jpeg Pomorskie Forum Solidarności Klimatycznej. Weź udział w trzeciej edycji wydarzenia

Pomorskie Forum Solidarności Klimatycznej. Weź udział w trzeciej edycji wydarzenia

II Pomorskie Forum Solidarności Klimatycznej w 2021 r. Mat. prasowy organizatorów
01.07.2022
Marcin Szumny
Marcin
Szumny
AUTOR
Marcin Szumny
Marcin
Szumny
01.07.2022

Debaty i wywiady z ekspertami oraz projekcje filmów o tematyce związanej z ochroną środowiska. To główne punkty programu III Pomorskiego Forum Solidarności Klimatycznej im. Pawła Adamowicza, które odbędzie się we wtorek, 5 lipca 2022 r. w Europejskim Centrum Solidarności. Wydarzenie będzie również transmitowane on-line.

Organizatorami wydarzenia są Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego oraz UN Global Compact Network Poland.

Razem dla klimatu

Forum powstało w 2020 r., aby podejmować inicjatywy na rzecz transformacji społeczno-gospodarczej i wdrażać cele wynikające z polityki klimatycznej ONZ, które służą osiągnięciu jak najszybciej neutralności klimatycznej i skutecznej ochrony środowiska naturalnego. Rozmowy prowadzone podczas forum mają wskazywać możliwości i kierunki działań, poruszać najważniejsze wyzwania związane z kryzysem klimatycznym i pokazywać, jakie korzyści może przynieść współpraca.

Na tegorocznym forum zaplanowano cztery debaty:

  1. Wpływ wojny w Ukrainie na przyspieszenie transformacji energetycznej Europy,
  2. Perspektywy rozwoju morskiej energetyki wiatrowej w Polsce,
  3. Adaptacja do zmian klimatu na poziomie lokalnym i metropolitalnym,
  4. Wpływ klimatu na rolnictwo i rolnictwa na klimat.

Głos w nich zabiorą m.in. posłowie do Parlamentu Europejskiego Danuta Huebner i Jerzy Buzek, Łew Zacharczyszyn – konsul generalny Ukrainy w Gdańsku w latach 2016-2021, marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk, prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz oraz Kamil Wyszkowski – przedstawiciel i dyrektor wykonawczy UN Global Compact Network Poland.

Do udziału w dyskusji zaproszeni zostali także ambasadorowie państw nadbałtyckich, lokalni samorządowcy, przedstawiciele firm zaangażowanych w zrównoważony rozwój oraz specjaliści ze świata nauki.

Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest TUTAJ.

.

III Pomorskiego Forum Solidarności Klimatycznej im. Pawła Adamowicza odbędzie się we wtorek, 5 lipca 2022 r. w Europejskim Centrum Solidarności.

Warunkiem uczestnictwa w wydarzeniu stacjonarnym jest rejestracja do 4 lipca poprzez formularz dostępny pod linkiem: https://app.evenea.pl/event/876878-3/.

Transmisja na żywo będzie dostępna pod linkiem: https://solidarniwklimacie.pomorskie.eu/ogladaj-transmisje/

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.