Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Pomocy można szukać też na Facebooku. Działa już wirtualna tablica ogłoszeń dla przedsiębiorców

Pomocy można szukać też na Facebooku. Działa już wirtualna tablica ogłoszeń dla przedsiębiorców

Pomoc dla firm na Facebooku

Od dwóch tygodni działa specjalna grupa dla przedsiębiorców potrzebujących wsparcia i dla osób, które chcą im pomóc. Społeczność grupy Pomoc dla firm !Pomorskie wymienia się informacjami o tym, jak poradzić sobie w czasie zastoju gospodarczego, gdzie znaleźć chętnych do współpracy czy wymiany towarów i usług. Każdy może dołączyć i odnaleźć rozwiązanie dla siebie.

Grupa działa Pomoc dla firm !Pomorskie w serwisie Facebook. Jest otwarta dla wszystkich zainteresowanych.

 

Może znajdziesz rozwiązanie?

W tej chwili społeczność grupy liczy ponad 400 osób. Prowadzi ją samorząd województwa pomorskiego, aby kojarzyć firmy ze sobą, pomóc znaleźć klientów czy rozwiązania na czas trudności w prowadzeniu działalności.

– Grupa działa w prosty sposób, jak tablica ogłoszeń – mówi Dorota Barczak-Perfikowska, jedna z administratorek grupy. – Do współpracy zapraszamy wszystkie firmy z województwa pomorskiego odczuwające skutki epidemii koronawirusa, które w skutek ograniczeń mają problem ze sprzedażą swoich produktów lub poszukują kontaktu z innymi podmiotami. Nasza grupa jest miejscem wymiany towarów i usług, zarówno między przedsiębiorcami, jak i mieszkańcami regionu– tłumaczy Barczak-Perfikowska.

 

1000 tulipanów do sprzedania… lub oddania

Potrzeby przedsiębiorców są różne. Niektórzy szukają pomocy w zorganizowaniu licencji na produkcję respiratorów, restauracje polecają swoje dania na zamówienie z dowozem, a salony piękności proponują zakup voucherów do wykorzystania po ustaniu epidemii. – Wszyscy próbują sobie jakoś poradzić w tej bardzo trudnej sytuacji, aby przetrwać – tłumaczy Dorota Barczak-Perfikowska. – Ogłoszenie wstawił np. przedsiębiorca sprzedający kwiaty. Miał w lodówkach setki tulipanów, których nie miał, jak sprzedać. Na naszej grupie szukał chętnych do zakupów lub nawet zabrania części kwiatów za darmo, byleby się nie zmarnowały – informuje Dorota Barczak-Perfikowska.

Znaleźli się też tacy, którzy chcą pomóc innym za darmo lub w okazyjnej cenie. To na przykład usługi dostawcze czy możliwość bezpłatnej emisji wizytówek firm w lokalnym Radiu Tczew. O pomocy dla pracodawców post zamieścił także Powiatowy Urząd Pracy w Tczewie.

Jak działa grupa Pomoc dla firm !Pomorskie?

Wystarczy odnaleźć ją w serwisie Facebook i dołączyć. Grupa jest publiczna. Zamieszczanie ogłoszenia warto znakować hasztagiem #oferuję lub #potrzebuję, by łatwiej było je odnaleźć. W ogłoszeniu należy także podać nazwę firmy, adres strony internetowej i krótki opis.