Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Kultura
Poligrafia i taniec? Autorski spektakl teatru tańca w słupskiej filharmonii

Poligrafia i taniec? Autorski spektakl teatru tańca w słupskiej filharmonii

Vagabond Physical Collective

Poczucie niespełnienia przyczyną ekstremalnie silnych uczuć i namiętności? Przekraczanie granic w celu zaspokojenia własnych pragnień? Wychodząc poza sferę komfortu można podnieść jakość swojego życia, ale jest to ryzyko, które może mieć fatalne konsekwencje.

 

W Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara w Słupsku, 3 czerwca 2019 r. będzie można zobaczyć autorski spektakl teatru tańca „Lorem ipsum” grupy Vagabond Physical Collective.

 

Co to jest lorem ipsum?

To określenie stosowane w środowisku poligraficznym oznaczające tekst, który nic nie znaczy, a którego używa się do demonstracji czcionek i kompozycji pisma. Wykorzystanie tekstu w obcym języku pozwala skoncentrować się na jego wizualnych aspektach. Tradycyjnie, składa się z fragmentów traktatu Cycerona „O granicach dobra i zła”: „Nie ma zatem takiego człowieka, który kocha cierpienie samo w sobie, kto by do niego dążył lub chciał go doświadczyć tylko dlatego, że jest to cierpienie, a dlatego, że czasami zdarzają się takie okoliczności, w których to cierpienie może doprowadzić go do jakiejś wielkiej przyjemności. Kto ma jakiekolwiek prawo obwiniać człowieka, który wybiera przyjemność niewiążącą się z przykrymi konsekwencjami, albo tego, kto unika takiego cierpienia, które nie prowadzi do przyjemności? Jednocześnie potępiamy ze słusznym oburzeniem i czujemy niechęć do ludzi, którzy są tak owładnięci urokami nietrwałej przyjemności, tak zaślepieni jej pragnieniem, że nie dostrzegają, iż następstwem ich postępowania będą z pewnością cierpienie i trudności”.

 

Vagabond Physical Collective

Nieformalny kolektyw artystyczny tworzony przez absolwentów Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu, Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. To zderzenie 6 energii twórczych młodych aktorów-tancerzy poszukujących swojego języka, którzy z zaangażowaniem wkraczają na polskie oraz światowe sceny. Prywatnie przyjaciele o podobnych poglądach na sztukę, dążący do budowania możliwości twórczej realizacji autorskich projektów. Zainteresowani prozaicznymi zagadnieniami, które dotykają każdego. W tworzonych obrazach scenicznych zawierają uniwersalne historie, z którymi widz może się utożsamić. W skład kolektywu wchodzą: Monika Witkowska, Wiktoria Zawadzka, Omar Karabulut, Oscar Mafa, Jarosław Mysona oraz Paweł Urbanowicz.

 

 

 

Lorem Ipsum

 • 3 czerwca 2019 r., poniedziałek, godz. 19.00
 • Polska Filharmonia Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara
 • ul. Jana Pawła II 3
 • Słupsk
 • bilety – 20, 15 i 10 zł
 • czas trwania: ok. 60 min

 

 • reżyseria: Paweł Urbanowicz
 • choreografia: zespół Vagabond Physical Collective
 • dramaturgia: Anna Turczyńska i Franciszek Szumiński
 • reżyseria świateł: Paweł Murlik
 • muzyka: Mateusz Flis
 • grafika: Beata Sadowska, The Bonbons Studio Graficzne – Aleksander Joachimiak
   
 • występują: Monika Witkowska, Wiktoria Zawadzka/Karolina Januszek, Omar Karabulut, Oscar Mafa, Jarosław Myson
   
 • premiera: 14 września 2018

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.