Kultura
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2023/09/Zrzut-ekranu-2023-09-18-114415.jpg Poetycka podróż na zdjęciach norweskiej artystki. Nowa wystawa w domu podcieniowym w Miłocinie

Poetycka podróż na zdjęciach norweskiej artystki. Nowa wystawa w domu podcieniowym w Miłocinie

Fot. Erle M. Kyllingmark
20.09.2023
Marcin Szumny
Marcin
Szumny
AUTOR
Marcin Szumny
Marcin
Szumny
20.09.2023

Wystawa fotograficzna „Miejsca poza, Miejsca w nas” norweskiej artystki Erle Kyllingmark otwarta zostanie w czwartek, 21 września 2023 r. W żuławskim domu podcieniowym w Miłocinie zobaczyć będzie można prace będą ce efektem multiekspozycji.

Erle M. Kyllingmark (ur. 1974) to norweska artystka wizualna, na co dzień mieszkająca w Oslo. Absolwentka London College of Printing, w swojej praktyce artystycznej wykorzystuje fotografię i film. Realizowała liczne instalacje wideo, m.in. na zamówienie Opery Norweskiej. W ostatnich latach skoncentrowała się na fotografii, a jej prace były pokazywane na wystawach indywidualnych i zbiorowych w Norwegii.

Kyllingmark wykonuje swoje fotografie w technice analogowej, eksplorując efekt multiekspozycji, który polega na wielokrotnym naświetlaniu kliszy. Prezentowane na wystawie prace zabiorą zwiedzających w poetycką podróż. Będzie to osobista wędrówka przez miejsca, obrazy, wspomnienia i opowieści.

.

Wystawa fotograficzna „Miejsca poza, Miejsca w nas”

  • wernisaż: 21 września 2023 r., czwartek, godz. 18.00
  • wystawa czynna: 21 września – 8 października 2023 r. w godz. 12.00-16.00
  • Dom Podcieniowy w Miłocinie, gm. Cedry Wielkie

Wystawa realizowana jest w ramach projektu „Schronienie – klimat, migracje, dziedzictwo”, który jest współfinansowany ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021 oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jej partnerami są Gmina Cedry Wielkie oraz Żuławski Ośrodek Kultury i Sportu w Cedrach Wielkich.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.