Kultura
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2022/11/Tajemnicza-Irma-Vep-1.jpg Podyskutujmy o teatrze. Spotkanie z twórcami spektaklu „Tajemnicza Irma Vep”

Podyskutujmy o teatrze. Spotkanie z twórcami spektaklu „Tajemnicza Irma Vep”

Scena ze spektaklu „Tajemnicza Irma Vep”. Mat. prasowy Teatru Wybrzeże
07.11.2022
Marcin Szumny
Marcin
Szumny
AUTOR
Marcin Szumny
Marcin
Szumny
07.11.2022

Spektaklowi „Tajemnicza Irma Vep” poświęcony będzie 63. Dyskusyjny Klub Teatralny. Wezmą w nim udział reżyser Adam Orzechowski oraz aktorzy Teatru Wybrzeże: Maciej Konopiński i Piotr Łukawski. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 10 listopada 2022 r. o godz. 20.45 w Starej Aptece. Wstęp – wolny.

Celem Dyskusyjnego Klubu Teatralnego jest stworzenie miejsca otwartej wymiany zdań pomiędzy publicznością, twórcami i współtwórcami spektaklu.

– Chcemy nie tylko stworzyć widzom możliwość skonfrontowania swoich wrażeń i rozmowy o przedstawieniu, ale także sprowokować do podjęcia szerszej, wychodzącej poza ramy teatru, dyskusji – mówi Grzegorz Kwiatkowski, rzecznik prasowy Teatru Wybrzeże.

Wszyscy uczestnicy DKT otrzymają kupony rabatowe uprawniające do zakupu 2 biletów w cenie 30 zł na spektakle grane w nadchodzącym miesiącu. Osoby, które zbiorą minimum 5 kuponów otrzymają Kartę Przyjaciela Teatru upoważniającą do rabatu przy zakupie biletów w ciągu całego sezonu.

*  *  *

„Tajemnicza Irma Vep”

Mandacrest, siedziba angielskiego rodu Hillcrestów. Służba szykuje kolację, lady i lord prowadzą dystyngowaną rozmowę. Mroczne sekrety, tajemnice przeszłości, miłość, zbrodnia, śmierć, wilki, wilkołaki, cuda starożytnego Egiptu… i tylko dwóch aktorów.

Pełna absurdalnego humoru i niespodziewanych zwrotów akcji komedia Charlesa Ludlama powstała w latach 80. i natychmiast stała się prawdziwym przebojem teatrów off-broadwayowskich. To znakomicie napisana, dowcipna, ostra satyra żywiąca się teatralnymi i filmowymi gatunkami. Rozpisana na zaledwie dwóch aktorów, którzy w niedługim czasie wcielić się muszą w serię postaci, żongluje niezliczonymi motywami zaczerpniętymi z teatru, filmu i pop-kultury.

Autor sztuki: Charles Ludlam
Przekład: Małgorzata Semil
Reżyseria: Adam Orzechowski
Scenografia: Magdalena Gajewska
Opracowanie muzyczne: Rafał Kowalczyk

W spektaklu występują: Łukasz Konopka i Marek Tynda (premiera: 25 lipca 2009 r.) oraz Piotr Łukawski i Maciej Konopiński (premiera: 22 sierpnia 2009 r.).

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.