Kultura
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2022/12/foto.jpg Podyskutujmy o teatrze. Spotkanie z twórcami spektaklu „Szelmostwa Lisa Witalisa”

Podyskutujmy o teatrze. Spotkanie z twórcami spektaklu „Szelmostwa Lisa Witalisa”

Scena ze spektaklu „Szelmostwa Lisa Witalisa”. Fot. Dominik Werner
02.12.2022
Marcin Szumny
Marcin
Szumny
AUTOR
Marcin Szumny
Marcin
Szumny
02.12.2022

Spektaklowi „Szelmostwa Lisa Witalisa” poświęcony będzie 64. Dyskusyjny Klub Teatralny, a wezmą w nim udział aktorzy Teatru Wybrzeże. Spotkanie odbędzie się we wtorek, 6 grudnia 2022 r. o godz. 13.00 na Scenie Kameralnej w Sopocie. Wstęp – wolny.

Celem Dyskusyjnego Klubu Teatralnego jest stworzenie miejsca otwartej wymiany zdań pomiędzy publicznością, twórcami i współtwórcami spektaklu.

– Chcemy nie tylko stworzyć widzom możliwość skonfrontowania swoich wrażeń i rozmowy o przedstawieniu, ale także sprowokować do podjęcia szerszej, wychodzącej poza ramy teatru, dyskusji – mówi Grzegorz Kwiatkowski, rzecznik prasowy Teatru Wybrzeże.

Wszyscy uczestnicy DKT otrzymają kupony rabatowe uprawniające do zakupu 2 biletów w cenie 30 zł na spektakle grane w nadchodzącym miesiącu. Osoby, które zbiorą minimum 5 kuponów otrzymają Kartę Przyjaciela Teatru upoważniającą do rabatu przy zakupie biletów w ciągu całego sezonu.

*  *  *

„Szelmostwa Lisa Witalisa”

„Szelmostwa Lisa Witalisa” to klasyka literatury dziecięcej w nowej odsłonie. Witalis to lis nad lisy. O jego nietuzinkowym sprycie krążą niesamowite opowieści. Splendoru dodaje mu wspaniały ogon: „Gdy Witalis kroczył drogą, wpierw widziano jego ogon, co jak ruda chmura zwisa, a dopiero potem – lisa”. Przewrotny i wyrachowany rudzielec potrafi zjednać sobie przychylność mieszkańców lasu. Obiecując przysłowiowe „gruszki na wierzbie” zostaje wybrany na prezydenta leśnej wspólnoty. Czy takiego przywódcy chciały zwierzęta?

Historia przebiegłego szelmy, który realizuje swoje niecne plany kosztem swoich pobratymców, jest w istocie swoistą parodią demokracji. To spektakl dla dzieci i dorosłych. Przygody Witalisa bawią i uczą międzypokoleniowo, nie tracąc na aktualności.

Sztuka na podstawie poematu Jana Brzechwy
Reżyseria: Joanna Zdrada
Scenografia i kostiumy: Anna Kaczkowska i Pavel Hubicka
Muzyka: Miłosz Sienkiewicz
Realizacja form zwierzęcych: Daria Wawrzkiewicz, Ola Stawik
Charakteryzacja manekinów: Michał Laurentowski
Rekwizyty: Natalia Gwiazdowska
Współpraca plastyczna: Anna Chabowska, Kaja Kumor, Małgorzata Tegowska

W spektaklu występują:

  • Monika Chomicka-Szymaniak – Wiewiórka,
  • Anna Kociarz – Narratorka,
  • Agata Woźnicka – Niedźwiedzica,
  • Piotr Chys – Lis Witalis,
  • Jerzy Gorzko – Wilk,
  • Piotr Łukawski – Niedźwiedź,
  • Paweł Pogorzałek – Ryś.
Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.