Kultura
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2022/09/foto-Smierc-Komiwojazera.jpg Podyskutujmy o teatrze. Spotkanie z twórcami spektaklu „Śmierć komiwojażera”

Podyskutujmy o teatrze. Spotkanie z twórcami spektaklu „Śmierć komiwojażera”

Scena ze spektaklu „Śmierć komiwojażera”. Fot. Dominik Werner
19.09.2022
Marcin Szumny
Marcin
Szumny
AUTOR
Marcin Szumny
Marcin
Szumny
19.09.2022

Spektaklowi „Śmierć Komiwojażera” poświęcony będzie 61. Dyskusyjny Klub Teatralny. Wezmą w nim udział reżyser Radek Stępień oraz zespół aktorski Teatru Wybrzeże. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 22 września 2022 r. o godz. 21.15 w Starej Aptece. Wstęp – wolny.

Celem Dyskusyjnego Klubu Teatralnego jest stworzenie miejsca otwartej wymiany zdań pomiędzy publicznością, twórcami i współtwórcami spektaklu. Jego organizatorzy chcą nie tylko stworzyć widzom możliwość skonfrontowania swoich wrażeń i rozmowy o przedstawieniu, ale także sprowokować do podjęcia szerszej, wychodzącej poza ramy teatru, dyskusji.

Wszyscy uczestnicy DKT otrzymają kupony rabatowe uprawniające do zakupu 2 biletów w cenie 30 zł na spektakle grane w nadchodzącym miesiącu. Osoby, które zbiorą minimum 5 kuponów otrzymają Kartę Przyjaciela Teatru upoważniającą do rabatu przy zakupie biletów w ciągu całego sezonu.

*  *  *

„Śmierć komiwojażera”

Choć od momentu powstania „Śmierci komiwojażera” minęło ponad 70 lat, ten najsłynniejszy z dramatów Arthura Millera i kamień milowy amerykańskiej dramaturgii do dziś stanowi niezwykle trafną krytykę kapitalizmu i bezlitosne studium zjawiska mitomanii.

Lomanowie żyją w pułapce mitu – mitu stworzonego przez głowę rodziny, Willy’ego, szeregowego sprzedawcę, który w świecie oferującym pozornie wspaniałe możliwości padł ofiarą propagandy sukcesu. Nie potrafi przyznać przed najbliższymi, że mu się nie udało, że nic nie osiągnął, że sobie i innym wszystko popsuł. Ze strachu i upokorzenia wymyśla swoje życie od nowa, tworzy opowieść, w której zwycięstwo wciąż jest jeszcze możliwe. Nieumiejętność skonfrontowania się z własną porażką popycha go do kolejnych konfabulacji, a porządki rzeczywistości i zmyślenia mieszają się ze sobą, by doprowadzić do tragicznego finału.

Autor sztuki: Arthur Miller
Przekład: Anna Bańkowska
Reżyseria: Radek Stępień
Dramaturgia: Konrad Hetel
Scenografia i kostiumy: Eliza Gałka
Muzyka: Michał Górczyński
Reżyseria świateł i wideo: Natan Berkowicz
Ruch sceniczny: Wioleta Fiuk

W spektaklu występują:

  • Mirosław Baka – Willy,
  • Anna Kociarz – Linda,
  • Piotr Biedroń – Biff,
  • Piotr Chys – Happy,
  • Jarosław Tyrański – Charley,
  • Cezary Rybiński – Ben,
  • Marcin Miodek – Howard Wagner,
  • Justyna Bartoszewicz – Dziewczyna.

Prapremiera spektaklu miała miejsce 2 marca 2019 r. w Starej Aptece.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.