Kultura
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2023/01/Nora-spektakl-Teatru-Wybrzeze.jpg Podyskutujmy o teatrze. Spotkanie z twórcami spektaklu „Nora”

Podyskutujmy o teatrze. Spotkanie z twórcami spektaklu „Nora”

Scena ze spektaklu „Nora”. Fot. Dominik Werner
02.01.2023
Marcin Szumny
Marcin
Szumny
AUTOR
Marcin Szumny
Marcin
Szumny
02.01.2023

Spektaklowi „Nora” poświęcony będzie 66. Dyskusyjny Klub Teatralny, a wezmą w nim udział reżyser Radosław Rychcik oraz zespół aktorski Teatru Wybrzeże. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 5 stycznia 2023 r. o godz. 20.30 w Starej Aptece.

Celem Dyskusyjnego Klubu Teatralnego jest stworzenie miejsca otwartej rozmowy pomiędzy publicznością, twórcami i współtwórcami spektaklu.

– Chcemy nie tylko stworzyć widzom możliwość skonfrontowania swoich wrażeń i rozmowy o przedstawieniu, ale także sprowokować do podjęcia szerszej, wychodzącej poza ramy teatru, dyskusji – mówi Grzegorz Kwiatkowski, rzecznik prasowy Teatru Wybrzeże.

Wszyscy uczestnicy DKT otrzymają kupony rabatowe uprawniające do zakupu 2 biletów w cenie 30 zł na spektakle grane w nadchodzącym miesiącu. Osoby, które zbiorą minimum 5 kuponów otrzymają Kartę Przyjaciela Teatru upoważniającą do rabatu przy zakupie biletów w ciągu całego sezonu.

*  *  *

„Nora”

Nora jest gospodynią domową, perfekcyjną panią domu, której spełnienie zależy od satysfakcji męża. Nie pracuje, nie zarabia, wychowuje dzieci. Nora rozpoznaje własne życie jako egzystencję „lalki”. Postanawia odejść od męża, zostawić dzieci i opuścić dom. Wyjście z domu jest aktem narodzin, buntowniczym i heroicznym zarazem. Nora stała się ikoną samostanowienia, wolności ku samorealizacji, której warunkiem jest bycie w prawdzie z sobą samym.

Autor sztuki: Henrik Ibsen
Przekład: Anna Marciniakówna
Reżyseria i opracowanie tekstu: Radosław Rychcik
Scenografia i kostiumy: Łukasz Błażejewski
Muzyka: Michał Lis

W spektaklu występują:

  • Grzegorz Gzyl – Mecenas Helmer,
  • Dorota Androsz – Nora, jego żona,
  • Robert Ninkiewicz – Doktor Rank,
  • Katarzyna Kaźmierczak – Pani Linde,
  • Cezary Rybiński – Adwokat Krogstad.
Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.