Kultura
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2023/05/scena-ze-spektaklu-Niepokoj.jpg Podyskutujmy o teatrze. Spotkanie z twórcami spektaklu „Niepokój”

Podyskutujmy o teatrze. Spotkanie z twórcami spektaklu „Niepokój”

Scena ze spektaklu „Niepokój”. Fot. Dominik Werner
23.05.2023
Marcin Szumny
Marcin
Szumny
AUTOR
Marcin Szumny
Marcin
Szumny
23.05.2023

Spektaklowi „Niepokój” poświęcony będzie 69. Dyskusyjny Klub Teatralny, w którym wezmą udział aktorzy Teatru Wybrzeże. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 25 maja 2023 r. o godz. 20.40 na Scenie Kameralnej w Sopocie. Wstęp – wolny!

Celem Dyskusyjnego Klubu Teatralnego jest stworzenie miejsca otwartej rozmowy pomiędzy publicznością, twórcami i współtwórcami spektaklu.

– Chcemy nie tylko stworzyć widzom możliwość skonfrontowania swoich wrażeń i rozmowy o przedstawieniu, ale także sprowokować do podjęcia szerszej, wychodzącej poza ramy teatru, dyskusji – mówi Grzegorz Kwiatkowski, rzecznik prasowy Teatru Wybrzeże.

Wszyscy uczestnicy DKT otrzymają kupony rabatowe uprawniające do zakupu 2 biletów w cenie 30 zł na spektakle grane w nadchodzącym miesiącu. Osoby, które zbiorą minimum 5 kuponów, otrzymają Kartę Przyjaciela Teatru upoważniającą do rabatu przy zakupie biletów w ciągu całego sezonu.

*  *  *

„Niepokój”

Wybitna pisarka amerykańska, ukrywająca swoje polskie korzenie zasiada do rozmowy z młodym polskim dziennikarzem, zadającym jej dociekliwe pytania. Ale Ulla Richte ma inny plan na to spotkanie… „Niepokój” Iwana Wyrypajewa to nie tylko dyskusja o istocie poprawności politycznej, lecz przede wszystkim o problemach moralnych i etycznych artystów, którzy często sięgają po kłamstwa i manipulację na drodze do twórczego sukcesu.

Autor sztuki: Iwan Wyrypajew
Przekład: Michał Rogalski
Reżyseria: Grzegorz Wiśniewski
Scenografia: Mirek Kaczmarek
Muzyka: Filip Kaniecki

W spektaklu występują:

  • Dorota Kolak – Ulla Richte, wybitna amerykańska pisarka,
  • Robert Ciszewski – Krzysztof Zieliński, polski dziennikarz,
  • Michał Jaros – Steve Racoon, agent literacki Ulli Richte,
  • Katarzyna Dałek – Natalie Blumenstein, córka i prawniczka Ulli Richte,
  • Jan Napieralski – Michael, fotograf.
Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.