Celem Dyskusyjnego Klubu Teatralnego jest stworzenie miejsca otwartej wymiany zdań pomiędzy publicznością, twórcami i współtwórcami spektaklu.

– Chcemy nie tylko stworzyć widzom możliwość skonfrontowania swoich wrażeń i rozmowy o przedstawieniu, ale także sprowokować do podjęcia szerszej, wychodzącej poza ramy teatru, dyskusji – mówi Grzegorz Kwiatkowski, rzecznik prasowy Teatru Wybrzeże.

Wszyscy uczestnicy DKT otrzymają kupony rabatowe uprawniające do zakupu 2 biletów w cenie 30 zł na spektakle grane w nadchodzącym miesiącu. Osoby, które zbiorą minimum 5 kuponów otrzymają Kartę Przyjaciela Teatru upoważniającą do rabatu przy zakupie biletów w ciągu całego sezonu.

*  *  *

„Nieczułość”

Martyna Bunda w swojej powieści „Nieczułość” pokazuje fragment skomplikowanej historii Polski widziany oczami kobiet. To uniwersalna opowieść, w której do głosu dochodzą kaszubskie herstorie, a także przyroda, delikatna i jednocześnie wytrwała, jak bohaterki opisane w książce.

W Dziewczej Górze na Kaszubach Rozela samotnie wychowuje córki Gertę, Trudę i Ildę. W domu postawionym za pieniądze z ubezpieczenia po jej mężu Abramie, dorasta kolejne pokolenie kobiet, walczących o przetrwanie w obliczu historycznej zawieruchy XX w., która na Kaszubach zbiera obfite plony. Dziejowy wir niesie głębokie i nieodwracalne zmiany, wciągając do środka mężczyzn, którzy pojawiają się w życiach bohaterek zawsze tylko na chwilę. Bliskie i czułe relacje są raz po raz rozrywane i zastępowane wojennymi traumami. Jednak na przekór losowi siła kobiet rośnie, ich korzenie się wzmacniają, a opowieści o wspólnocie, jaką zbudowały mierząc się z codziennymi przeciwnościami, będą towarzyszyły ich córkom i wnuczkom.

.

Spektakl na podstawie powieści Martyny Bundy
Reżyseria: Lena Frankiewicz
Adaptacja i dramaturgia: Zuzanna Bojda
Scenografia i kostiumy: Arek Ślesiński
Muzyka: Olo Walicki
Ruch sceniczny: Ula Zerek
Światła: Damian Pawella
Konsultacje wokalne: Agnieszka Kamińska

W spektaklu występują:

  • Sylwia Góra – Rozela,
  • Agata Bykowska – Truda,
  • Justyna Bartoszewicz – Gerta,
  • Dorota Androsz – Ilda, Abram, Jakob, Jan,
  • Magdalena Boć – Marguerite, Tadeusz, Edward,
  • Marzena Nieczuja Urbańska – La Lobita, Kura Agatka, Świnka Dropiata.

Prapremiera spektaklu miała miejsce 12 listopada 2021 r. na Scenie Malarnia.