Kultura
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2024/02/Kabaret-starszych-panow.jpg „Piosenka jest dobra na wszystko”. Niezwykły koncert dla wielbicieli duetu Starszych Panów

„Piosenka jest dobra na wszystko”. Niezwykły koncert dla wielbicieli duetu Starszych Panów

Jerzy Wasowski i Jeremi Przybora z Kabaretu Starszych Panów. Fot. ze zbiorów Telewizji Polskiej
05.02.2024
Marcin Szumny
Marcin
Szumny
AUTOR
Marcin Szumny
Marcin
Szumny
05.02.2024

W świat unikalnych brzmień i mistrzowskich aranżacji utworów Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przybory przeniesie swoich słuchaczy Polski Chór Kameralny. W sobotę, 10 lutego 2024 r. w Dworze Artusa w Gdańsku, podczas koncertu „Piosenka jest dobra na wszystko”, zaprezentowany zostanie program z piosenkami z Kabaretu Starszych Panów w opracowaniu Andrzeja Borzyma.

Piosenki Kabaretu Starszych Panów, czyli niezapomnianego duetu Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przybory, zachwycają i bawią już czwarte pokolenie słuchaczy.

– Zawdzięczają to przede wszystkim swej niezwykłej urodzie: najwyższego lotu poezji, która co chwila to wzrusza i zachwyca swym pięknem, to znowu rozbawia do łez, skrząc się perłami najprzedniejszego dowcipu, jedynego w swoim rodzaju humoru, a także niebywałej krasy melodiom bezbłędnie podkreślającym nastrój tekstów – mówi Marta Soboń z Polskiego Chóru Kameralnego.

Utworom od lat stale obecnym w kanonie polskiej muzyki rozrywkowej nowy wymiar nada Andrzej Borzym, znany ze swojego wyjątkowego podejścia do aranżacji chóralnych.

.

Koncert „Piosenka jest dobra na wszystko”

  • 10 lutego 2024 r., sobota, godz. 18.00
  • Dwór Artusa
  • Długi Targ 43/44, Gdańsk

W programie piosenki z Kabaretu Starszych Panów: „W kawiarence Sułtan”, „Herbatka”, „Na całej połaci śnieg”, „No i jak tu nie jechać”, „Stacyjka Zdrój”, „O Kutno okrutne”, „Rodzina”, „W czasie deszczu dzieci się nudzą”, „Staruszek do wszystkiego”, „Wesołe jest życie staruszka”, „O, mamo, jaki pan śliczny”, „Ząb zupa dąb”, „Po kompocie”, „Ballada jarzynowa”, „Duchy”, „Embarras” oraz „Piosenka jest dobra na wszystko” (muz. Jerzy Wasowski, sł. Jeremi Przybora)

Wykonawcy:
Polski Chór Kameralny
Jan Łukaszewski – dyrygent

Bilety dostępne są na portalu bilety24.pl oraz w miejscu koncertu na godzinę przed jego rozpoczęciem.

Szczegółowe informacje na temat koncertu karnawałowego dostępne są na stronie internetowej Polskiego Chóru Kameralnego.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.