Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Pieśni legionowe w mistrzowskim wykonaniu. Koncert z okazji 150. rocznicy urodzin marszałka Piłsudskiego

Pieśni legionowe w mistrzowskim wykonaniu. Koncert z okazji 150. rocznicy urodzin marszałka Piłsudskiego

Polski Chór Kameralny Schola Cantorum Gedanensis

„Marsz Pierwszej Brygady" i inne pieśni z czasów walki o niepodległość zaprezentuje Polski Chór Kameralny pod dyrekcją Jana Łukaszewskiego. Okolicznościowy koncert odbędzie się w piątek, 10 listopada 2017 r., w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku.

 

Niepodległa. Jedno słowo, w którym mieściły się marzenia Polaków przez 123 lata zniewolenia. W przeddzień 99. rocznicy odzyskania niepodległości, a także w roku jubileuszu 150-lecia urodzin jednego z głównych jej architektów, marszałka Józefa Piłsudskiego, odbędzie się okolicznościowy koncert Polskiego Chóru Kameralnego.

W piątkowy wieczór w Ratuszu Staromiejskim usłyszeć będzie można pieśni legionowe mistrzowsko opracowane na chór a cappella przez Ireneusza Łukaszewskiego. W repertuarze znajdą się m.in. takie melodie, jak „Wojenko, wojenko” czy „Marsz Pierwszej Brygady”. Dzięki zaproszeniu do współpracy wybitnego aktora scen gdańskich, Krzysztofa Gordona, uczestnicy koncertu zyskają ponadto możliwość wysłuchania fragmentów przemówień i wspomnień marszałka w znakomitej interpretacji.

 

Niepodległa. Koncert w 150. rocznicę urodzin marszałka Józefa Piłsudskiego

  • 10 listopada 2017 r., piątek, godz. 18.00
  • Ratusz Staromiejski
  • ul. Korzenna 33/35
  • Gdańsk
  • Sala Mieszczańska

 

W programie: pieśni legionowe na chór a cappella w opracowaniu Ireneusza Łukaszewskiego oraz wybrane fragmenty przemówień i wspomnień marszałka Józefa Piłsudskiego.

 

Wykonawcy:

  • Krzysztof Gordon (aktor)
  • Polski Chór Kameralny
  • Jan Łukaszewski (dyrygent)

 

Bilety w cenie 30 zł / 20 zł są do nabycia w biurze Polskiego Chóru Kameralnego (ul. Opata Jacka Rybińskiego 24, Gdańsk-Oliwa, tel. 58 552 41 73) w godz. 9.00-16.00 oraz w miejscu koncertu na godzinę przed jego rozpoczęciem. Obowiązuje zniżka dla posiadaczy Karty do Kultury.

 

Facebook

 

Plakat koncertu "Niepodległa" w 150. rocznicę urodzin marszałka Józefa Piłsudskiego

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.