Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Kultura
Pierwsze spotkania artystów z publicznością! Koncerty w gdańskiej filharmonii

Pierwsze spotkania artystów z publicznością! Koncerty w gdańskiej filharmonii

Filharmonia Bałtycka w Gdańsku, budynek

Po prawie trzech miesiącach przerwy Filharmonia Bałtycka wraca do gry. Pierwszy koncert z udziałem publiczności odbędzie się już 19 czerwca, a drugi – dzień później, 20 czerwca 2020 r. Melomani muszą przygotować się na nowe procedury. Obowiązują zasady sanitarne, które mają zapewnić bezpieczeństwo.

 

Orkiestra Symfoniczna gdańskiej filharmonii, pod przewodnictwem Petra Chromčáka, zaprezentuje czeską muzykę popularną. Koncert poprowadzi Krzysztof Dąbrowski.

 

Powrót do gry – dosłownie i w przenośni

Po trudnym czasie dla kultury, nareszcie Filharmonia Bałtycka wznawia działalność koncertową. W czerwcu zaplanowano cztery koncerty. Pierwszy z nich jest dostępny wyłącznie on-line – premiera odbyła się w sobotę, 13 czerwca 202 r. o godz. 19.00 na YouTube i Facebooku.

 

Drugi koncert promenadowy jest pierwszym koncertem z udziałem publiczności. Odbędzie się w sali koncertowej w piątek, 19 czerwca 2020 r. o godz. 19.00 (bilety: 15-55 zł). To pierwszy koncert z publicznością! O tym koncercie można posłuchać w materiale przygotowanym przez Twoją Telewizję Morską. Jest w nim także mowa o warunkach sanitarnych, w jakich odbywać się będzie wydarzenie. Pierwszy waltornista Orkiestry, Michał #Szczerba dzieli się ponadto wspomnieniami o tym, jak muzycy Orkiestry Symfonicznej PFB ćwiczyli w czasie pandemii.

Wykonawcy: Orkiestra Symfoniczna PFB, Petr Chromčák – dyrygent, Krzysztof Dąbrowski – prowadzenie

Program:
Julius Fučík – Wejście gladiatorów op. 68
Antonín Dvořák – Suita czeska op. 39 (Preludium, Polka, Menuet, Romans, Finał)
Julius Fučík – Uwertura Marinarella op. 215
Vítězslav Novák – Suita słowacka op. 32 (I. In the church, III. The Lovers)
Antonín Dvořák – Humoreska nr 7 op. 101
Bedřich Smetana – Polka Skočná

 

Jako trzeci odbędzie się koncert z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Będzie go można wysłuchać w sobotę, 20 czerwca 2020 r. o godz. 19.00 w archikatedrze oliwskiej przy ul. Cystersów 17 w Gdańsku-Oliwie. W programie nie zabraknie recytacji fragmentów poezji i prozy najwybitniejszego z Polaków w wykonaniu Krzysztofa Dąbrowskiego. Wstęp jest wolny.

Wykonawcy:
Janusz Szadowiak – trąbka
Natalia Walewska – skrzypce
Łukasz Perucki – skrzypce
Mirosław Pachowicz – fagot
Michał Szczerba – waltornia
Roman Perucki – organy
Krzysztof Dąbrowski – prowadzenie i recytacja

Program: 
Alexander Grigori Arutiunian – Elegia na flugelhorn i organy
Pietro Mascagni – Sinfonisches Intermezzo
Ennio Morricone – Obój Gabriela
Jan Sebastian Bach – Aria ze suity D-dur
Jan Sebastian Bach – Charles Gounod – Ave Maria
Jules Massenet – Medytacja z opery Thaïs
Joseph Fiala – Duo Concertante F-dur
Bernhard Krol – Laudatio  
Georges Barboteu – Pièces Poétiques

 

Dla tych, co ratują ludzkie życie

W podziękowaniu za pełną poświęcenia pracę służby zdrowia, część miejsc została przeznaczona dla wszystkich, którzy w tym czasie ratowali ludzkie życie. Dotyczy to koncertów w dniach 19, 26 i 30 czerwca 2020 r. Za okazaniem odpowiedniego dokumentu w kasie filharmonii, będzie wydana bezpłatna wejściówka (liczba wejściówek jest ograniczona).

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 333 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Biznesu w Regionie oraz Pomorskiej Agencji Rozwoju Biznesu.