Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/6268f3c5-4f29-4d4f-8913-82b53a64cff6-scaled.jpg Pejzaż pomorski jako zapis historii naturalnej i dziejów człowieka? Prelekcja „Krajobraz Kaszub w kontekście Pomorza”

Pejzaż pomorski jako zapis historii naturalnej i dziejów człowieka? Prelekcja „Krajobraz Kaszub w kontekście Pomorza”

O przyrodzie i kulturze Pomorza w czwartek 19 października 2017 r. w Urzędzie Marszałkowskim opowie Piotr Kowalewski.

 

Piotr Kowalewski jest absolwentem studiów biologiczno-geologicznych na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz podyplomowych studiów z zakresu zarządzania środowiskiem na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Jak o sobie mówi „poznawanie świata wiąże się nieodłącznie z podróżowaniem. Z zachwytu nad słowackimi Karpatami zrodziło się zamiłowanie do gór i tak zacząłem swoje kroki stawiać w Karpatach polskich, aż do uzyskania uprawnień przewodnika beskidzkiego, a potem kolejno pilota wycieczek. Dzięki temu rozbudziła się we mnie chęć poznawania i dzielenia się wiedzą na temat poznanych regionów. Z pochodzenia jestem Kaszubem i wciąż mocno jestem związany z moją tatczëzną (ojczyzną). Przez kilka lat byłem przewodnikiem na statku spacerowym na Jeziorze Ostrzyckim na środkowych Kaszubach. Od wielu lat angażuję się też w promocję walorów turystycznych Szwajcarii Kaszubskiej, głównie poprzez projektowanie szlaków turystycznych…”.

 

Pustki, stare huty, wsie

Podczas prelekcji dowiemy się, jak wypadkowa procesów naturalnych i działalności człowieka wpłynęła na krajobraz kulturowy Kaszub. Piotr Kowalewski opowie o pustkach, starych hutach, zwartych wsiach o starym rodowodzie, leśnych osiedlach oraz osiedlach zaginionych pod zwałami piasku.

Spotkanie to cykl wykładów proponowanych przez Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku. Odbywają się nieprzerwanie od ponad 10 lat, zawsze w trzeci czwartek miesiąca. Rozpoczynają się o godzinie 16.00 i trwają około godzinę (często dłużej). Dotykają zarówno bieżących problemów przyrodniczych, ochrony środowiska, ale też są promocją dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego naszego województwa. Czwartkowe spotkanie wpisuje się w obchodzony 20 października 2017 r. Dzień Krajobrazu.

 

Prelekcja „Krajobraz Kaszub w kontekście Pomorza”

  • 19 października 2017 r., czwartek, godz. 16.00
  • Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
  • Sala Herbowa
  • ul. Okopowa 21/27
  • Gdańsk
  • wstęp – bezpłatny
Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.