Samorząd
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/09/IMG_7766.jpg Delegacja CDU Sachsen-Anhalt

Parlamentarzyści z Saksonii-Anhalt odwiedzili Pomorze

Fot. Aleksander Olszak
17.09.2020
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
AUTOR
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
17.09.2020

Członkowie frakcji CDU z regionalnego parlamentu landu Saksonia-Anhalt spotkali się z przedstawicielami Sejmiku Województwa Pomorskiego oraz Urzędu Marszałkowskiego. Rozmawiano m.in. o gospodarce oraz o sytuacji związanej z kryzysem Covid-19.

 

Spotkanie w UMWP odbyło się 16 września 2020 r. Hasłem wizyty było 40-lecie Solidarności.

 

Polsko-niemieckie spotkanie

Na Pomorze przyjechali posłowie frakcji CDU (Unia Chrześcijańsko-Demokratyczna) w regionalnym parlamencie landu Saksonia-Anhalt. W skład delegacji wchodzili członkowie komisji ds. europejskich, prawa, konstytucji i równouprawnienia. Zagranicznych gości przywitała Kinga Borusewicz, radna Sejmiku Województwa Pomorskiego. – Serdecznie witam na Pomorzu. Wiem, że mamy wiele istotnych tematów do rozmów – powiedziała. Po polskiej stronie w spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Kancelarii Sejmiku oraz Departamentu Rozwoju Gospodarczego UMWP.

 

Wizyta na 40-lecie Solidarności

Jak zaznaczył Markus Kurze przewodniczący niemieckiej delegacji, hasłem przewodnim wizyty było 40-lecie Solidarności. – Byliśmy na Pomorzu 5 lat temu. Cieszę się, że ponownie mogliśmy tu przyjechać, zwłaszcza w 40 rocznicę wydarzeń, które zmieniły Europę – stwierdził. Rozmowy w Sali Herbowej dotyczyły jednak nie tylko historii. Poruszone były kwestie gospodarcze, a w szczególności związane z kryzysem wywołanym pandemią Covid-19.

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.