W otwieranych oddziałach dla zwiedzających przygotowane zostaną stanowiska z płynem do dezynfekcji rąk, a w budynkach systematycznie dezynfekowane będą klamki, poręcze oraz toalety.

Jakie są zasady zwiedzania?

Podczas wizyty w muzeum zwiedzający będą zobowiązani do zakrywania nosa i ust, a także dezynfekowania rąk. Wystawy będzie można zwiedzać indywidualnie lub w maksymalnie 5-osobowych grupach, przy czym należy pamiętać o zachowaniu 2 metrów dystansu od innych gości i pracowników muzeum.

Ponadto, trzeba będzie przestrzegać limitów osób jednocześnie przebywających w salach wystawienniczych w poszczególnych oddziałach. Szatnie będą nieczynne, nie będzie więc możliwości zostawienia wierzchnich okryć. Zwiedzającym udostępnione zostaną miejsca do przechowania parasoli, walizek i plecaków podróżnych.

– Bardzo prosimy o współpracę z pracownikami obsługi i stosowanie się do wymienionych zasad – mówi Małgorzata Posadzka, rzecznik prasowa Muzeum Narodowego w Gdańsku.

Wszystkie informacje na temat dni i godzin otwarcia, cen biletów, a także dostępności dla osób niepełnosprawnych ruchowo oraz udogodnień dla osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności oddziałów Muzeum Narodowego w Gdańsku są opublikowane na stronie internetowej www.mng.gda.pl

 

Oddział Sztuki Dawnej będzie nadal nieczynny ze względu na przygotowania do otwarcia nowej wystawy stałej, które jest przewidziane w połowie kwietnia 2021 r.