Kultura
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2022/11/Piotr-Lukawski-i-Maciej-Konopinski.jpg Ostatni raz spotkamy się z „Tajemniczą Irmą Vep”. Pożegnanie ze spektaklem Teatru Wybrzeże

Ostatni raz spotkamy się z „Tajemniczą Irmą Vep”. Pożegnanie ze spektaklem Teatru Wybrzeże

Scena ze spektaklu „Tajemnicza Irma Vep”. Mat. prasowy Teatru Wybrzeże
16.11.2022
Marcin Szumny
Marcin
Szumny
AUTOR
Marcin Szumny
Marcin
Szumny
16.11.2022

W Starej Aptece od 28 do 31 grudnia 2022 r. zobaczyć będzie można ostatnie pokazy „Tajemniczej Irmy Vep”. Spektakl w reżyserii Adama Orzechowskiego jest jednym z największych wybrzeżowych hitów ostatnich lat. Co ciekawe, podczas przedstawienia sylwestrowego widzowie zobaczą na scenie jednocześnie dwie obsady aktorskie.

Premiera „Tajemnicznej Irmy Vep” odbyła się w 2009 r. na Scenie Letniej w Pruszczu Gdańskim. Były to właściwie dwie premiery, ponieważ powstały dwa spektakle w dwóch różnych obsadach: 25 lipca miała miejsce premiera spektaklu z Łukaszem Konopką i Markiem Tyndą, natomiast 22 sierpnia z Piotrem Łukawskim i Maciejem Konopińskim. Przedstawienie w obydwu wersjach spotkało się ze znakomitym przyjęciem publiczności i krytyki teatralnej. Zostało zaprezentowane w Teatrze Wybrzeże niemal 250 razy!

Bilety na pożegnalne spektakle „Tajemnicznej Irmy Vep” dostępne są w cenie:

  • 50 zł – normalny, 40 zł – ulgowy (spektakle 28 i 30 grudnia),
  • 30 zł – normalny/ulgowy (Teatralny Czwartek 29 grudnia),
  • 200 zł – normalny, 180 zł – ulgowy (Sylwester w Teatrze 31 grudnia).

W spektaklach 28 i 29 grudnia wystąpią Piotr Łukawski i Maciej Konopiński, 30 grudnia Łukasz Konopka i Marek Tynda, natomiast 31 grudnia, podczas przedstawienia sylwestrowego, w Starej Aptece widzowie zobaczą jednocześnie dwie obsady „Tajemniczej Irmy Vep”.

.

„Tajemnicza Irma Vep”

Mandacrest, siedziba angielskiego rodu Hillcrestów. Służba szykuje kolację, lady i lord prowadzą dystyngowaną rozmowę. Mroczne sekrety, tajemnice przeszłości, miłość, zbrodnia, śmierć, wilki, wilkołaki, cuda starożytnego Egiptu… i tylko dwóch aktorów.

Pełna absurdalnego humoru i niespodziewanych zwrotów akcji komedia Charlesa Ludlama powstała w latach 80. i natychmiast stała się prawdziwym przebojem teatrów off-broadwayowskich. To znakomicie napisana, dowcipna, ostra satyra żywiąca się teatralnymi i filmowymi gatunkami. Rozpisana na zaledwie dwóch aktorów, którzy w niedługim czasie wcielić się muszą w serię postaci, żongluje niezliczonymi motywami zaczerpniętymi z teatru, filmu i pop-kultury.

Autor sztuki: Charles Ludlam
Przekład: Małgorzata Semil
Reżyseria: Adam Orzechowski
Scenografia: Magdalena Gajewska
Opracowanie muzyczne: Rafał Kowalczyk

W spektaklu występują: Łukasz Konopka i Marek Tynda (premiera: 25 lipca 2009 r.) oraz Piotr Łukawski i Maciej Konopiński (premiera: 22 sierpnia 2009 r.).

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.