Kultura
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2022/11/book-g3f59d1414_1920.jpg Odwiedzasz biblioteki publiczne, lubisz czytać książki? Koniecznie wypełnij ankietę

Odwiedzasz biblioteki publiczne, lubisz czytać książki? Koniecznie wypełnij ankietę

Fot. Pixabay.com
16.11.2022
Redakcja

Redakcja
AUTOR
Redakcja

Redakcja
16.11.2022

Chodzi o opinię mieszkanek i mieszkańców województwa pomorskiego na temat czytelnictwa, działalności bibliotek publicznych i własnych praktyk kulturalnych. Wypełnienie anonimowej ankiety zajmuje około 10 minut. Ankieta jest potrzebna do określenia potrzeb i ulepszenia pracy bibliotek.

Badanie pod nazwą Biblioteki, bibliotekarze i czytelnictwo w województwie pomorskim. Diagnoza Problemów realizują Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada Korzeniowskiego w Gdańsku oraz Instytut Kaszubski w Gdańsku

Czytasz książki?

Wypełnienie ankiety dla czytelniczek i czytelników zajmuje kilka minut. To okazja do anonimowego wyrażenia swojej opinii na temat własnych praktyk kulturalnych, czytelnictwa i funkcjonowania bibliotek w naszym regionie. W ankiecie są pytania m.in. o to czy lubimy czytać książki, jak często odwiedzamy biblioteki publiczne, ale też o oglądanie telewizji czy słuchanie radia.

– Te opinie mieszkanek i mieszkańców naszego województwa są bardzo ważne bo, dzięki temu będziemy wiedzieli, co należy zmienić, co usprawnić w pracy bibliotek – opowiada Stefan Biedronka, jeden z koordynatorów badania.

Oprócz ankiet dla mieszkańców przygotowane zostały też ankiety dla wszystkich bibliotek z terenu województwa oraz jednostek samorządu terytorialnego. Chodzi też o poznanie opinii bibliotekarzy oraz przedstawicieli samorządów na temat specyfiki pracy w bibliotekach, ich roli jako instytucji w lokalnej społeczności oraz wyzwań, jakie stoją przed pomorskimi bibliotekami publicznymi.

– W tym wypadku wyniki posłużą do zdiagnozowania problemów i dzięki temu zaproponowania działań naprawczych – dodaje koordynator.

Link do ankiety

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.