Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Kultura
Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie już otwarte dla zwiedzających

Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie już otwarte dla zwiedzających

Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie. Fot. mat. prasowe Muzeum Narodowe w Gdańsku.

Muzeum Narodowe w Gdańsku zdecydowało się na ponowne otwarcie instytucji w Będominie. Już od wtorku, 2 czerwca muzeum mogą zwiedzać goście. Oczywiście na specjalnych zasadach, związanych z epidemią koronawirusa. W budynku trzeba będzie chodzić w maseczkach i rękawiczkach, a czas przebywania w poszczególnych salach został ograniczony do 15 minut.

 

Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie jest drugim oddziałem Muzeum Narodowego w Gdańsku, który został otwarty po przerwie wymuszonej przez COVID-19. Wcześniej, 23 maja wznowiono działalność wystawienniczą Oddziału Sztuki Nowoczesnej (Pałac Opatów) w Gdańsku-Oliwie. Cały czas trwają też prace nad udostępnieniem kolejnych przestrzeni muzealnych.

 

Kolejne muzeum z nowymi zasadami

Muzeum w Będominie czynne jest od wtorku do niedzieli w godz. 10.00-15.00. Gości obowiązują nowe zasady zwiedzania wystawy stałej i czasowej. Bilety dostępne będą wyłącznie na miejscu (nie można kupić ich online). W budynku należy przebywać w maseczce zasłaniającej usta i nos, a także w rękawiczkach. Nie ma takiej konieczności w części parkowej muzeum. Ponadto w salach wstawienniczych dworu będzie mogło przebywać 10 osób, a w każdej sali maksymalnie 5 osób. Tyle samo gości będzie mogło jednocześnie oglądać wystawę czasową. Ograniczono również czas przebywania w salach wystawienniczych – do 15 minut. Trzeba będzie zachować dystans 2 metrów od innych zwiedzających i pracowników instytucji. W różnych miejscach Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie ustawione zostały stanowiska z płynem dezynfekującym.

Nie działa szatnia, ale pracownicy muzeum przygotowali miejsce, w którym można zostawić parasole czy bagaż. Działa natomiast sklepik muzealny.

Więcej informacji na stronie Muzeum Narodowego w Gdańsku.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 333 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Biznesu w Regionie oraz Pomorskiej Agencji Rozwoju Biznesu.