Komunikacja
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2023/07/IMG20230727122128-scaled.jpg Nowy chodnik i nawierzchnia jezdni. Droga wojewódzka 214 w Zblewie będzie przebudowana

Nowy chodnik i nawierzchnia jezdni. Droga wojewódzka 214 w Zblewie będzie przebudowana

Droga wojewódzka 214 w miejscowości Zblewo. Fot. mat. ZDW w Gdańsku
31.07.2023
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
AUTOR
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
31.07.2023

Odcinek drogi wojewódzkiej 214 w Zblewie będzie przebudowany. Na inwestycji zyskają kierowcy, ale i piesi. Prace kosztować będą ok 2,7 mln zł i będą finansowane z budżetu województwa pomorskiego.

Prace potrwają do połowy listopada.

Przebudowa w Zblewie

Droga wojewódzka 214 w Zblewie przebiega ulicą Kościerską. Przebudowie podlegać będzie odcinek o długości ok. kilometra od przejazdu drogowo-kolejowego do skrzyżowania z ulicą Akacjową.

– Dzięki odseparowaniu ruchu pieszego od samochodowego znacznie poprawi bezpieczeństwo ruchu drogowego – podkreśla Grzegorz Stachowiak, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku.

Chodnik będzie oddalony od krawędzi jezdni i połączy się z już istniejącym za skrzyżowaniem z ulicą Akacjową, Inwestycja obejmuje również przebudowę zjazdów oraz odwonienia i oświetlenia. Wykonana zostanie nowa nawierzchnia jezdni. Na jezdni wykonane zostanie nowe rozmalowanie i ustawione będą nowe znaki pionowe. Inwestycja jest finansowana z budżetu województwa pomorskiego, Prace, które będą kosztować ok. 2,7 mln zł potrwają do połowy listopada 2023 r.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.