Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/53387b99-b3ee-4c07-a62e-582b753119ba.jpg Nowa płyta i wyjątkowy koncert. Fisz Emade zagra w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim

Nowa płyta i wyjątkowy koncert. Fisz Emade zagra w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim

Fish Emade

Fisz Emade Tworzywo wystąpią w sobotę, 25 listopada 2017 r. Muzycy zagrają utwory z najnowszej płyty „Drony", która od wydania otrzymała status platynowej i nadal zajmuje czołowe miejsca na listach przebojów.

 

Jeden z najważniejszych zespołów na polskim rynku fonograficznym ponownie wystąpi na scenie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego.

Od 2001 r. wydali dziewięć płyt utrzymanych w stylistyce hiphopowej lub około hiphopowo-eklektycznej. Jako pierwsi na tak wysokim poziomie wprowadzili w polskim hip-hopie miękkie brzmienia i miękkie teksty, nawiązując swego czasu do klimatów Native Tongues. Bracia stale eksperymentują, starając się, aby wszystkie ich wynalazki łączył jeden składnik – wysoka jakość i zaangażowanie. W wersji koncertowej występują jako Fisz Emade Tworzywo, wsparci znakomitymi muzykami. Ich  płyta „Mamut”, wydana w 2014 r., to jedno z największych dokonań zespołu. Uznana przez wielu dziennikarzy muzycznych za płytę roku, uzyskała status Platynowej Płyty, została również laureatem Fryderyka 2015 w kategorii Album Roku Elektronika/ Indie/Alternatywa. 

 

21 października 2016  r. Fisz Emade Tworzywo powrócili z nową płytą „Drony”, która w miesiąc po premierze uzyskała status złotej płyty, a pół roku później platynowej. W nagraniu płyty wzięli udział: Bartek „Fisz” Waglewski, Piotr „Emade” Waglewski, Mariusz Obijalski, Marcin Pendowski i Michał Sobolewski.

Wszystkie single promujące płytę przez wiele miesięcy okupowały podium listy przebojów, a sam zespół zagrał ponad 200 koncertów w całym kraju i zagranicą, wyprzedając bilety w ekspresowym tempie.

 

 

Koncert Fisz Emade Tworzywo

  • 25 listopada 2017 r., sobota, godz. 20.00
  • Gdański Teatr Szekspirowski
  • ul. Bogusławskiego 1
  • Gdańsk

Zobacz: Gdański Teatr Szekspirowski

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.