Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Środowisko
Niezwykły przewodnik po lasach. Z nową „Niemapą” poznasz lasy Pomorza Gdańskiego

Niezwykły przewodnik po lasach. Z nową „Niemapą” poznasz lasy Pomorza Gdańskiego

Fot. mat. prasowe Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Gdańsku.

Na kartach nowej odsłony popularnego przewodnika dla dzieci znalazły się propozycje tras spacerowych, rowerowych, spływów kajakowych i biwaków. Wszystkie w granicach lasów Pomorza Gdańskiego. Nowa „Niemapa" pełna jest kolorowych ilustracji i kreatywnych pomysłów na poznanie przyrody. Plus bonus – w lesie nie trzeba nosić maseczek!

 

„Niemapy” to seria ilustrowanych przewodników. Pomagają na nowo odkryć miasto, opisują ciekawe i nieznane miejsca, a pomysłowe trasy i zadania zachęcają do wyjścia na rodzinny spacer. Do tej pory dostępnych jest 18 „Niemap”, a do dwóch pomorskich („Gdańsk” i „Gdynia”) dołączyła właśnie trzecia, oprowadzająca po lasach Pomorza Gdańskiego. I to aż w 15 tys. egzemplarzach! Mapy można pobrać bezpłatnie ze strony Niemap, a po ponownym otwarciu pomorskich leśniczówek otrzymać tam za darmo wydrukowaną wersję.

 

Niezwykły kontakt z naturą

„Niemapa. Lasy Pomorza Gdańskiego” zawiera nie tylko propozycje na aktywne spędzanie czasu podczas wycieczek w okolicach Trójmiasta, ale także pomysły na gry i zabawy dla dzieci w różnym wieku. Każde umieszczone na „Niemapie” miejsce zostało sprawdzone przez ekspertów, czyli rodziny z dziećmi. Co więcej, przewodnik pokazuje, gdzie można swobodnie poruszać się z dziecięcym wózkiem.

 – W dzisiejszych czasach prawdziwy, głęboki kontakt z przyrodą jest szczególnie ważny w procesie wychowania dzieci. Dlatego postanowiłyśmy stworzyć serię Niemapa Natura. Chcemy pomóc rodzicom w przypomnieniu sobie, jak niesamowite przygody można przeżyć w lesie – mówi Joanna Studzińska, współautorka wydawnictwa.

 

Rower, kajak czy historia?

Rodziny z rowerową pasją mogą wyruszyć na szlak po Mierzei Wiślanej, a dla tych, które lubią aktywności na świeżym powietrzu, przygotowano trasę biegu na orientację z Zielonym Punktem Kontrolnym. Można też popłynąć kajakiem przez Żuławy Wiślane albo odpocząć nad jednym z wielu jezior. Miłośnicy przyrody mogą wcielić się też w rolę botanicznych detektywów i wybrać się do krainy kormoranów lub skorzystać z pełnej niespodzianek ścieżki edukacyjnej „Alicja w Krainie Czarów”.

Leśne wycieczki z nową „Niemapą” pozwolą poznać historię Pomorza. W przewodniku znalazły się: Osada Łowców Fok w Rzucewie i Osada Słowiańska Sławutowo, gdzie wciąż można zobaczyć, jak kiedyś wyglądało życie na tych terenach. Na kartach nowej mapy nie mogło też zabraknąć Leśnego Ogrodu Botanicznego „Marszewo”, należącego do Nadleśnictwa Gdańsk.

 

Gdzie szukać nowej „Niemapy”?

Przewodnik „Niemapa. Lasy Pomorza Gdańskiego” od 13 maja 2020 roku jest dostępny do pobrania ze strony Niemapa. Wersja papierowa będzie dystrybuowana w Nadleśnictwach Gdańsk, Kolbudy, Wejherowo i Elbląg bezpłatnie – od czasu ponownego otwarcia punktów usługowych i informacyjnych. To wydanie niezwykłych map zostało przygotowane we współpracy z gdańskimi leśnikami.

Czytaj także: Weź nieMapę i chodź na spacer!

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.