Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Niepodległe i ich konstytucje. Głos w debacie nad sensem przygotowania nowej ustawy zasadniczej

Niepodległe i ich konstytucje. Głos w debacie nad sensem przygotowania nowej ustawy zasadniczej

Prof. Aleksander Hall

Jak opisać współczesne dzieje Polski w kontekście najwyższych źródeł prawa Rzeczpospolitej? Tej próby podejmie się prof. Aleksander Hall, który będzie gościem Gdańskich Debat Obywatelskich. Otwarte spotkanie odbędzie się we wtorek, 9 stycznia 2018 r. w Ratuszu Głównego Miasta w Gdańsku.

 

Gościem styczniowej debaty będzie prof. Aleksander Hall, który rozwinie problem dwóch polskich niepodległości na płaszczyźnie ustrojowej. Podczas spotkania zda relację ze swych przemyśleń poświęconych szansom polskiej demokracji w okresie międzywojennym, jak i w czasach obecnych. Wystąpienie profesora będzie także głosem w dyskusji nad sensem przygotowania nowej konstytucji.

– Nasz prelegent skupi się na opisaniu dziejów naszego kraju pod kątem stanowienia prawa. Uchwycenie podobieństw i różnic między Drugą i Trzecią Rzeczpospolitą to ambitne wyzwanie, a profesor Hall to postać wybitna. To nie tylko naukowiec, autor wielu publikacji, który doskonale zna materiał źródłowy, ale także polityk, który współtworzył naszą niepodległość po 1989 roku – mówi Wojciech Duda, koordynator Gdańskich Debat Obywatelskich.

 

Polskie Konstytucje

  • 9 stycznia 2018 r., wtorek, godz. 18.00-20.30
  • Ratusz Głównego Miasta
  • Wielka Sala Wety
  • ul. Długa 46/47
  • Gdańsk
  • wstęp – wolny

 

Wydarzenie na Facebooku

 

Polskie Konstytucje - plakat

 

Gdańskie Debaty Obywatelskie składają się z 11 otwartych spotkań gdańszczan z historią Polski w ramach projektu Niepodległa 1918-2018, czyli przygotowań do 100. rocznicy obchodów związanych z odzyskaniem przez Polskę suwerenności.

Spotkania z autorytetami: historykami, działaczami społecznymi, dziennikarzami, prowadzone przez Jerzego Sosnowskiego, odbywać się będą na początku każdego miesiąca, aż do listopada 2018 r. w siedzibie Muzeum Historycznego Miasta Gdańska – Ratuszu Głównego Miasta.

Program Gdańskich Debat Obywatelskich znajduje się na stronie internetowej Muzeum Historycznego Miasta Gdańska.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.