Kultura
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2023/06/mole-1565437_1280.jpg Niedziela z Krecikiem. Bajki z muzyką na żywo z okazji Dnia Dziecka

Niedziela z Krecikiem. Bajki z muzyką na żywo z okazji Dnia Dziecka

Fot. Pixabay.com
02.06.2023
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
AUTOR
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
02.06.2023

Polska Filharmonia Bałtycka w Gdańsku zaprasza na wyjątkowe wydarzenie. Dzieci, które przybędą na Ołowiankę, będą miały okazję obejrzeć dwa odcinki słynnej czeskiej bajki o przygodach wesołego Krecika i wysłuchać na żywo muzyki pod batutą Petra Chromcaka. Wydarzenie dla dzieci od 2 r. ż. i ich rodziców odbędzie się w niedzielę, 4 czerwca 2023 r. w samo południe i potrwa godzinę.

Podczas przerwy będzie możliwość zrobienia wspólnego zdjęcia z Krecikiem.

Krecik w filharmonii

Ahoj! Słynny bohater czeskich bajek wybiera się w odwiedziny do gdańskiej filharmonii. Już się nie może doczekać spotkania z dziećmi, a także z ich rodzicami. Na bajce o przygodach sympatycznego zwierzątka wychowały się całe pokolenia. Postać Krecika wzbudziła sympatię i uznanie widzów na całym świecie. Oryginalna muzyka do bajek skomponowana przez Vadima Petrova będzie wykonywana na żywo wraz z projekcją na ekranie. Kameralna orkiestra zagra pod dyrekcją czeskiego dyrygenta Petra Chromcaka.

Krecik i orzeł

Krecik ratuje z powodzi gniazdko z orlim pisklątkiem. Ptaszek jest głodny i nie ma rodziców, więc Krecik postanawia się nim zaopiekować. Karmi go i wychowuje, a nawet uczy latać. Kiedy orzeł dorasta, nie zapomina o troskliwości Krecika i ma wiele okazji, aby mu za jego przyjaźń odpłacić przyjaźnią.

Krecik i godziny

Krecik i jego przyjaciele znajdują zegar, który wypadł z ciężarówki. Zegar zorganizował na nowo życie mieszkańców lasu, ale nie wszystkim się to podoba. Najbardziej denerwują się sowa i jej małe sowiątka. Po kilku dniach zirytowana mama porywa budzik i wynosi go do miasta na dach bloku.

Niedziela z Krecikiem z okazji Dnia Dziecka

  • 4 czerwca 2023 r., niedziela, godz.12.00, Sala koncertowa
  • Polska Filharmonia Bałtycka
  • ul. Ołowianka 1
  • Gdańsk
  • bilety: 27-80 zł, bilet rodzinny w specjalnej cenie do kupienia w kasie biletowej PFB na Ołowiance, informacje pod nr tel. 58 320 62 62.

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.