Komunikacja
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2021/07/rondo-5-of-5.jpg Niebezpieczne skrzyżowanie w Starogardzie Gdańskim będzie przebudowane. Na DW 222 powstanie rondo

Niebezpieczne skrzyżowanie w Starogardzie Gdańskim będzie przebudowane. Na DW 222 powstanie rondo

Fot. mat. UMWP
06.07.2021
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
AUTOR
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
06.07.2021

Niebezpieczne skrzyżowanie drogi wojewódzkiej 222 z ulicą Pomorską w Starogardzie Gdańskim zostanie przebudowane. Powstanie tam rondo. Dzięki temu znacząco poprawi się bezpieczeństwo ruchu pojazdów oraz pieszych. Inwestycja kosztować będzie 6 mln zł. Połowę z tego stanowić będzie dofinansowanie z budżetu województwa pomorskiego.

O wsparcie tej ważnej dla miasta inwestycji starogardzcy samorządowcy apelowali od kilku lat. To będzie kolejna inwestycja w ciągu drogi wojewódzkiej 222, która łączy Trójmiasto ze Starogardem Gdańskim i Skórczem.

Było skrzyżowanie, będzie rondo

Skrzyżowanie drogi wojewódzkiej 222 z ulicą Pomorską to jedno z najbardziej niebezpiecznych miejsc w Starogardzie Gdańskim. Dwora wojewódzka charakteryzuje się sporym natężeniem ruchu. Na skrzyżowaniu dochodziło do licznych kolizji. Już wkrótce zajdą tu wielkie zmiany. Powstanie rondo. Prace obejmą także przebudowę zjazdów oraz budowę nowych chodników. Będzie też droga dla rowerów.

– To bardzo dobra wiadomość. Rondo zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo i komfort jazdy na tym odcinku drogi. Dziękuję Zarządowi Województwa Pomorskiego za wsparcie tej ważnej dla miasta inwestycji – podkreśla Janusz Stankowiak, prezydent Starogardu Gdańskiego.

Przebudowa będzie kosztować ok. 6,5 mln zł. Prace mają szanse rozpocząć się jeszcze w 2021 roku.

Decyzja radnych województwa

Samorządowcy ze Starogardu Gdańskiego już od 6 lat apelowali o wsparcie przebudowy skrzyżowania.

– Często o tym rozmawialiśmy. Dobrze, że miasto podjęło współpracę z władzami województwa, bo nie ma wątpliwości, że to skrzyżowanie absolutnie musi być przebudowane – mówi Ryszard Świlski, senator RP, a wcześniej wicemarszałek województwa pomorskiego. – Niestety z powodów finansowych nie było to wcześniej możliwe – dodaje.

Teraz jednak, udało się. Podczas XXXIII sesji Sejmiku Województwa Pomorskiego radni zdecydowali o zabezpieczeniu w tegorocznym budżecie regionu 3,2 mln zł przeznaczonych na wsparcie inwestycji.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.