Kultura
Nie tylko o słowiańskich grodach i osadach, dowiesz się podczas spotkania na żywo przed Galerią Kameralną

Nie tylko o słowiańskich grodach i osadach, dowiesz się podczas spotkania na żywo przed Galerią Kameralną

Fot. materiał prasowy Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej
09.06.2021
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
AUTOR
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
09.06.2021

Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza spotkanie, które odbędzie się na dziedzińcu przed Galerią Kameralną w Słupsku 10 czerwca o godz. 17.00. Tematem wydarzenia, odbywającego się w ramach Historycznych czwartków, będą Słowianie na ziemi słupskiej. Spotkanie poprowadzi Tomasz Częścik.

Liczba miejsc (krzesełek) ograniczona. Przed uczestnictwem w spotkaniu konieczne jest wypełnienie oświadczenia uczestnictwa w czasie trwania pandemii COVID-19. W przypadku niesprzyjającej pogody spotkanie odbędzie się on-line na profilu na Facebooku

O reliktach na ziemi słupskiej

Okres wczesnego średniowiecza to czas dominacji Słowian na znacznym obszarze Europy. Ludy te zajęły także tereny nadbałtyckie. Początki osadnictwa na tych obszarach należy datować na II połowę VII w., a jego umocnienie na wiek następny. Słowianie zajęli też dorzecza rzek Wieprzy, Słupi i Łupawy. Rozwinęła się tam sieć osadnicza, którą stanowiły grody i osady otwarte. O reliktach ich pozostałości opowiadać będzie Tomasz Częścik, archeolog, historyk i słupski dziennikarz.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.