Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Kultura
Nie masz pomysłu, jak spędzić sylwestra? Wejdź w nowy rok z kulturą. Zostały ostatnie wolne miejsca w teatrach i operach

Nie masz pomysłu, jak spędzić sylwestra? Wejdź w nowy rok z kulturą. Zostały ostatnie wolne miejsca w teatrach i operach

Zimne ognie

Specjalne spektakle, pokazy filmów i opera to tylko niektóre sylwestrowe propozycje pomorskich teatrów i kin. Będzie też tradycyjna lampka szampana lub wina, a nawet noworoczne bale. Sprawdź, gdzie jeszcze znajdziesz miejsce na sylwestra z kulturą.

 

Warto pospieszyć się z decyzją, bo zostały już ostatnie bilety.

 

Klasyka w Gdańsku

Specjalny sylwestrowy spektakl zobaczymy w Operze Bałtyckiej. Będzie to „Kandyd” Leonarda Bernsteina. – To ostatnia premiera tego roku w naszej operze – mówi Katarzyna Gigiewicz, kierownik promocji Opery Bałtyckiej. – Muzyka Bernsteina, żywiołowa i temperamentna jak on sam, od lat porywa publiczność całego świata. W Gdańsku gwarancją dobrej zabawy będą znakomici realizatorzy. Po spektaklu wznieśmy wspólnie toast lampką szampana i podsumujmy wspólnie to, co już za nami. To niepowtarzalna okazja, by przywitać Nowy Rok w takt roztańczonej muzyki klasycznego dzieła amerykańskiego kompozytora – zachęca do spędzenia sylwestra w operze Katarzyna Gigiewicz.

Miłośnicy muzyki klasycznej mogą też 31 grudnia wybrać się do Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. Koncert sylwestrowy wypełnią słynne arie operowe i operetkowe oraz popularne przeboje. Usłyszymy je w wykonaniu polskich i gruzińskich śpiewaków młodego pokolenia. Koncert poprowadzi doświadczony kapelmistrz Tadeusz Kozłowski. Po części artystycznej będzie można wziąć udział w balu sylwestrowym, który odbędzie się w foyer filharmonii.

Ofertę sylwestrową przygotował także Teatr Wybrzeże. Do wyboru są aż trzy spektakle: „Reset” (prezentowany na sopockiej scenie), „Damy i Huzary albo Play Fredro” ( na Dużej Scenie) oraz „Tajemnicza Irma Vep” (do zobaczenia na nowej scenie Stara Apteka w Gdańsku). Po każdym spektaklu na widzów będzie czekał specjalny konkurs oraz lampka wina.

 

Muzyczna i filmowa Gdynia

Dwa spektakle sylwestrowe będzie można obejrzeć w Teatrze Muzycznym, a po jednym z nich (tym późniejszym) odbędzie się bal sylwestrowy. Na Rewię Sylwestrową zostało kilka biletów, więc nie warto zwlekać z decyzją. Podczas koncertu usłyszymy najpiękniejsze i najbardziej znane piosenki, którym towarzyszyć będą wspaniałe choreografie i efektowne kostiumy. A po spektaklach będzie można wróżyć przyszłość z bąbelków szampana.

Sylwester w Gdyni można też spędzić filmowo. Gdyńskie Centrum Filmowe zorganizowało specjalne pokazy filmów Paolo Sorrentino: premierę prowokacyjnego komediodramatu „Oni”, opartego biografii Silvio Berlusconiego, a także oscarowe „Wielkie piękno”. Wieczór filmowy to także włoskie przekąski, kawa i dobre wino, a o północy – kieliszek prosecco.

 

Poszukiwanie miłości w Słupsku

W Słupsku Nowy Rok można przywitać komediowo. W Teatrze Nowym im. Witkacego do zobaczenia będzie spektakl „Dajcie mi tenora!”. Broadwayowska komedia zawiera wszystko, co zapewnia dobrą zabawę: wątek miłosny, zazdrość, niezliczoną ilość pomyłek, bohaterów uwikłanych w nieziemskie kłopoty i fabułę pędzącą w szalonym tempie. W spektaklu nie zabraknie zabawnych omyłek, nagłych zwrotów akcji, przebieranek i romantycznego zakończenia. W „Dajcie mi tenora!” zagra m.in. popularny aktor Dariusz Gnatowski.

 

Operetkowe Wejherowo

Najpiękniejsze przeboje znanych operetek i musicali zaprezentuje na Gali Sylwestrowej Wejherowskie Centrum Kultury Filharmonia Kaszubska. Pod batutą Bartosza Olejnika zaśpiewają wybitni soliści Opery Novej w Bydgoszczy Małgorzata Ratajczak i Janusz Ratajczak oraz sopranistka Polskiej Opery Królewskiej Marta Wyłomańska.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.