Kultura
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2023/12/Orkiestra-PFB-fot.-Piotr-Hukalo-scaled.jpg Nie masz planów na ostatni weekend karnawału? Piątkowy wieczór spędź na Ołowiance

Nie masz planów na ostatni weekend karnawału? Piątkowy wieczór spędź na Ołowiance

Orkiestra PFB fot. Piotr Hukało
06.02.2024
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
AUTOR
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
06.02.2024

Polska Filharmonia Bałtycka 9 lutego 2024 r. zaprasza na koncert symfoniczny. Będzie można usłyszeć polskie przeboje, m.in. Zbigniewa Wodeckiego, Andrzeja Zauchy, Grażyny Łobaszewskiej i Krystyny Prońko.

 • Orkiestra PFB
 • Sławomir Chrzanowski – dyrygent
 • Jacek i Patrycja Kotlarscy – śpiew
 • Piotr Wrombel – fortepian, aranżacje
 • Zbigniew Wrombel – kontrabas
 • Krzysztof Szmańda – perkusja

Prowadzenie: Krzysztof Dąbrowski

Patrycja Kotlarska

Absolwentka szkoły muzycznej I stopnia im. K. Kurpińskiego w Warszawie w klasie skrzypiec oraz Szkoły Muzycznej II stopnia im. F. Chopina w Warszawie w klasie oboju. Studiowała w Akademii Muzycznej w Warszawie na wydziale instrumentalnym (obój). Ukończyła też wokalistykę na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Akademii Muzycznej im. J.I. Paderewskiego w Poznaniu.
Jako nastolatka nagrała pierwszą płytę w trio wokalnym Tiramisu zatytułowaną „Już nie dziewczynki”, koncertując z tym projektem w całej Polsce. W wieku lat 15 zaśpiewała w musicalu „Metro” w Teatrze Buffo. Od wielu lat jest zaangażowana w projekty płytowe i telewizyjne, m.in. „Jak oni śpiewają”, „Nas dwoje”, „Zacisze gwiazd”. W 2011 r. dołączyła do zespołu Maryli Rodowicz, koncertując na największych festiwalach w Polsce oraz na świecie. Ma na koncie szereg solowych recitali muzyki filmowej i musicalowej na deskach największych filharmonii w Polsce.

Jacek Kotlarski

Absolwent poznańskiego Liceum Muzycznego w klasie trąbki, Studium Piosenkarskiego, Akademii Muzycznej w Katowicach i Poznaniu (wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, klasa śpiewu). Doktor sztuk muzycznych, od 2016 r. wykładowca na Wydziale Wokalno-Aktorskim UMFC. Od 2000 r. współpracuje z Teatrem Muzycznym Roma. Jako wokalista sesyjny nagrywał m.in. z Ryszardem Rynkowskim, Krzysztofem Herdzinem, Ewą Bem, Zbigniewem Wodeckim i Ireną Santor. Brał udział w wielu programach telewizyjnych i największych polskich festiwalach muzyki rozrywkowej.
Był solistą w projekcie symfonicznym Johna Lorda (jednego z liderów grupy Deep Purple), występował z solowymi recitalami w całej Polsce, wykonywał jedną z głównych ról w musicalu „Swing” (Teatr Muzyczny Capitol, Wrocław), koncertował też w prestiżowej sali Roy Thomson Hall w Toronto. W 2012 r. ukazał się jego pierwszy solowy i współautorski z Tomaszem Szymusiem album „Nigdy nie jest za późno”.

Piotr Wrombel

Pianista, kompozytor, aranżer. Absolwent Wydziału Jazzowego Akademii Muzycznej w Katowicach. Laureat festiwali i konkursów jazzowych, takich jak Jazz Juniors, Jazz nad Odrą czy Konkurs Improwizacji Jazzowej w Katowicach. Jako aranżer pracuje dla wielu artystów, w tym na potrzeby programów telewizyjnych („Taniec z gwiazdami”, „Must be the Music”, „Jaka to melodia”, „The Voice of Poland”), programów radiowych (RMF Classic) i na festiwale (Krajowy Festiwal Piosenki w Opolu, Międzynarodowe Festiwale Piosenki w Sopocie). Jest pianistą uniwersalnym poruszającym się ze swobodą po różnych obszarach stylistycznych jazzu, a także muzyce” gospel, soul i pop. Współpracował m.in. z takimi artystkami i artystami, jak: Edyta Górniak, Hanna Banaszak, Natalia Niemen, Marysia Sadowska, Krzesimir Dębski, Rafał Sarnecki, Kuba Badach i Paweł Domagała.

Zbigniew Wrombel

Instrumentalista, kompozytor i aranżer. Gra na kontrabasie i gitarach basowych. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Poznaniu. Od wielu lat zalicza się do czołówki muzyków jazzowych w Polsce. Grał w takich zespołach jak: String Connection, Grupa Warsztat (laureat festiwali Jazz nad Odrą), Walk Away, Air Condition Zbigniewa Namysłowskiwego, Vintage Band Spirituals and Gospel Singers, Classic Jazz Quartet.. Brał też udział w wielu festiwalach jazzowych, a także w międzynarodowych projektach jazzowych z udziałem takich artystów, jak: Melanie Goerlitz, Keith Dunn, Eb Davies, Jean-Paul Bourelly. Jest basistą uniwersalnym, grającym na różnych instrumentach basowych, od kontrabasu akustycznego począwszy, na gitarach basowych progowych i bezprogowych skończywszy. Jego wszechstronne zainteresowania muzyczne sprawiają, że porusza się swobodnie i chętnie po różnych obszarach stylistycznych.

Krzysztof Szmańda

Ukończył Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie perkusji w 1999 r. W latach 2000-2002 odbył podyplomowe studia w Thornton School of Music University of Southern California w Los Angeles. Jest współzałożycielem poznańskiej formacji Soundcheck, która w październiku 2004 r. zwyciężyła w międzynarodowym konkursie jazzowo-bluesowym w Usti nad Łabą (Czechy), a w kwietniu 2005 r. zdobyła Grand Prix festiwalu Jazz Nad Odrą we Wrocławiu. W listopadzie tego samego roku Soundcheck zdobył drugą nagrodę w konkursie Krokus Jazz Festiwal w Jeleniej Górze oraz Klucz Do Kariery podczas Jesieni Jazzowej – Gorzów Jazz Celebration.
Współpracował m.in. z Big Bandem Zbigniewa Namysłowskiego, z zespołami Kuby Stankiewicza, Macieja Kocinskiego, Lory Szafran, Włodka Pawlika, a ponadto z Trifonidis Orchestra oraz Visegrad Jazz Quartet. Zatrudniony jest na stałe w zespole orkiestry Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie.

Sebastian Perłowski

Ukończył z wyróżnieniem wydziały Dyrygentury Symfoniczno-Operowej w Instytucie Jazzu na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Umiejętności doskonalił pod okiem takich mistrzów, jak: Jorma Panula, Jin Wang, Adrian Gnam czy Yuri Simonov. Jest finalistą Międzynarodowego Konkursu Dyrygenckiego Concurso Jovens Maestros w Lizbonie oraz laureatem trzeciej nagrody na Międzynarodowym Konkursie Dyrygentów w Bukareszcie. W 2014 r. zwyciężył w Międzynarodowym Konkursie Dyrygentów w Georgii w Stanach Zjednoczonych oraz Międzynarodowym Konkursie Dyrygentów w Cordobie w Hiszpanii. Jest  kompozytorem, aranżerem i dyrygentem na scenie klasycznej, jazzowej oraz rozrywkowej. Obecnie prowadzi również klasę kompozycji i aranżacji, Big-Band oraz wykłada takie przedmioty, jak: kontrapunkt, instrumentacja, współczesne techniki kompozytorskie i kierunki muzyki XX wieku w Instytucie Jazzu na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Koncert symfoniczny – Ostatki w filharmonii

 • 9 lutego 2024 r., piątek, 19.00
 • Polska Filharmonia Bałtycka
 • ul. Ołowianka 1
 • Gdańsk
 • Sala Koncertowa
 • Bilety: 32-116,50 zł

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.