Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości

 

Na zaproszenie Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza oraz Związku Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej w Gdańsku, odbyły się uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości, w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości!

Obchody rozpoczęły się o godz. 10.30 u stóp pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego u zbiegu al. Grunwaldzkiej i Wojska Polskiego na Strzyży. Uroczystość poprzedziła Msza św. w intencji twórców Niepodległej oraz kombatantów o godz. 9.00 w kościele pw. Matki Odkupiciela w Gdańsku-Wrzeszczu na ul. Sobótki 20.

W programie znalazło się m.in. ślubowanie pierwszego rocznika Liceum Ogólnokształcącego Mundurowego Spartakus. Zabrzmiały hymn narodowy i Marsz Pierwszej Brygady, złożono wiązanki kwiatów pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego. Po zakończeniu części oficjalnej na uczestników wydarzeń rocznicowych czekały gorąca kawa, herbata oraz żołnierska grochówka.

Fot. Stanisława Cempa