Kultura
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2022/05/zdj.1.jpg Napisz tekst piosenki dla dzieci po kaszubsku. Rozpoczął się konkurs im. Jana Trepczyka

Napisz tekst piosenki dla dzieci po kaszubsku. Rozpoczął się konkurs im. Jana Trepczyka

Fot. ze zbiorów LOT Serce Kaszub
19.05.2022
Marcin Szumny
Marcin
Szumny
AUTOR
Marcin Szumny
Marcin
Szumny
19.05.2022

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie zaprasza wszystkich twórców do udziału w IV Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Jana Trepczyka na tekst piosenki dla dzieci w języku kaszubskim. Termin nadsyłania prac upływa 20 sierpnia 2022 r.

Konkurs ma charakter ogólnopolski i adresowany jest do osób dorosłych. Każdy jego uczestnik może zgłosić tylko jeden autorski tekst niepublikowanej wcześniej piosenki dla dzieci napisanej w języku kaszubskim (wraz z jej tłumaczeniem na język polski).

Jak dokonać zgłoszenia?

Tekst piosenki wraz z wypełnioną, podpisaną i zeskanowaną kartą zgłoszeniową należy przesłać na adres e-mail: dlp2@muzeum.wejherowo.pl w terminie do 20 sierpnia 2022 r. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi we wrześniu 2022 r. Laureaci konkursu otrzymają nagrody finansowe, a przewidywana nagroda główna wynosi 1 tys. zł.

Nadesłane teksty zostaną wykorzystane przez kompozytorów w przyszłym roku podczas Ogólnopolskiego Konkursu Kompozytorskiego im. Renaty Gleinert na piosenkę w języku kaszubskim. Planowane jest również wydanie śpiewnika.

Regulamin konkursu oraz karta zgłoszeniowa dostępne są TUTAJ.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.