Kultura
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2022/06/WildFlame.jpg Wild Flame, fot. mat. prasowe zespołu

Najstarszy, niezależny i najbardziej klimatyczny festiwal w Polsce. Blues w Leśniczówce

Gold Flame, fot. mat. prasowe zespołu
14.06.2022
Bożena  Micun-Gusman
Bożena
Micun-Gusman
AUTOR
Bożena  Micun-Gusman
Bożena
Micun-Gusman
14.06.2022

W stacji turystycznej Lubygość obok leśniczówki Mirachowo zabrzmią dźwięki bluesa. Miłośnicy muzyki w leśnej scenerii będą słuchać wyjątkowych koncertów 17 i 18 czerwca 2022 r.

W urokliwym zakątku lasów mirachowskich, w sąsiedztwie jednego z najpiękniejszych polskich jezior, Lubygość, znajduje się baza turystyczna Nadleśnictwa Kartuzy, na terenie której, za zgodą i pomocą nadleśnictwa, organizowany jest bluesowy festiwal. Wydarzenie wymyślone i realizowane przez kartuskiego leśnika Krzysztofa Meldera i tamtejsze Bractwo Bluesowe „Blue Note” odbywa się w środku rozległego kompleksu leśnego.

Piątkowe granie

Blues w Leśniczówce rozpocznie się w piątek, 17 czerwca 2022 r. koncertem Double Crafter, który tworzą Sławomir Chojecki (śpiew, gitara, harmonijka ustna) – kompozytor wielu utworów duetu, działający na rynku muzycznym od połowy lat 70. XX w. oraz Włodzimierz Tyl (instrumenty klawiszowe), poruszający się swobodnie w każdym muzycznym stylu. Grają własne utwory, jak i wiele standardów, wciągając publiczność w dobrą zabawę. Następnie na scenie zagości zespół z Inowrocławia – Szulerzy. Ich kompozycje zawierają wszystko to, co kręci najbardziej: energetyczny i taneczny miks rhythm and bluesa i rock and rolla, doprawiony szczyptą gatunków swing oraz soul. Wieczór zakończy nocny koncert w wykonaniu ostrowsko-wrocławskiego projektu muzycznego, który  powstał na początku roku 2020.  Zespół Wild Flame tworzy własne kompozycje, mające swoje źródło w bluesie, soul i funku z domieszką rocka.

Blues i folk

Sobotnie popołudnie rozpocznie się koncertem Andreasa Bo. Muzyk świetnie czuje się grając akustycznie i elektrycznie bluesa, rocka, country rocka i ballady rockowe. Śpiewa i gra na wyjątkowym instrumencie cigar box guitar, gitarze i instrumentach perkusyjnych. Natomiast Zespół Pieśni i Tańca Przodkowianie & Puhovsky zaprezentują muzyczne połączenie melodyjnych, skocznych elementów ludowych z bluesowym rytmem. Ostatni koncert będzie należał do Marty Szefke Groove Bandu. Będzie można posłuchać autorskich piosenek z niebanalnymi polskimi tekstami, muzyki ze świeżym spojrzeniem na stylistykę retro inspirowaną stylami blues, soul, rhythm&blues, jazz, funki.

 

XV Blues w Leśniczówce Mirachowo

17 czerwca 2022 r., czwartek, pocz. o godz. 18
Double Crafter
Szulerzy
Wild Flame

18 czerwca 2022 r., piątek, pocz. o godz. 17
Andreas Bo
Zespół Pieśni i Tańca Przodkowianie & Puhovsky oraz goście
Marta Szefke Groove Band

Więcej informacji znajduje się na stronie Blues w Leśniczówce Mirachowo na Facebooku

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.