Turystyka
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2022/07/Nagroda-za-zaslugi-dla-rozwoju-turystyki.jpg Nagrody za zasługi dla rozwoju pomorskiej turystyki. Można już zgłaszać kandydatów

Nagrody za zasługi dla rozwoju pomorskiej turystyki. Można już zgłaszać kandydatów

Fot. Michał Bieliński / DT UMWP
07.07.2022
Marcin Szumny
Marcin
Szumny
AUTOR
Marcin Szumny
Marcin
Szumny
07.07.2022

Ich celem jest promowanie m.in. najciekawszych osobowości, wydarzeń, ofert czy inwestycji w turystyce naszego regionu. Wyróżniona może zostać także kreatywna zmiana. Zgłoszenia kandydatów do nagród marszałka województwa pomorskiego za zasługi dla rozwoju turystyki przyjmowane są do 15 sierpnia 2022 r.

Nagrody marszałka województwa pomorskiego mogą otrzymać osoby prywatne, organizacje pozarządowe, samorządy lokalne oraz podmioty gospodarcze, których działalność zawodowa i społeczna w ubiegłym roku wybitnie przyczyniła się do rozwoju turystyki w naszym regionie.

Jakie są kategorie?

Nagrody przyznawana są za atrakcyjne i nowatorskie osiągnięcia w zakresie rozwoju turystyki w następujących kategoriach:

  • Wydarzenie roku,
  • Innowacja w turystyce,
  • Oferta turystyczna,
  • Osobowość roku,
  • Inwestycja w turystyce.

Od ubiegłego roku istnieje też kategoria specjalna Kreatywna zmiana, dotycząca zmiany wynikającej z sytuacji pandemicznej. Może to być np. zmiana sposobu pracy lub dostosowanie działań do sytuacji w kraju, przyczyniające się do zwiększenia dostępności dla turystów pomimo obowiązujących obostrzeń.

Szczególnym wyróżnieniem jest tradycyjnie nagroda główna w postaci statuetki Gryfa Pomorskiego. Jest ona wręczana za całokształt działalności osobom, których pasja i zaangażowanie przekładają się na osiągnięcia stanowiące znaczący wkład na rzecz budowania marki turystycznej województwa pomorskiego.

Jak dokonać zgłoszenia?

Kandydatów do nagród mogą zgłaszać m.in. przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego, samorządy gospodarcze, instytucje kultury, organizacje pozarządowe działające w zakresie turystyki oraz przedsiębiorcy prowadzący działalność w zakresie usług turystycznych na terenie województwa pomorskiego.

Zgłoszenia można dokonać pisemnie lub drogą elektroniczną do 15 sierpnia 2022 r. O zachowaniu terminu decydować będzie data wpływu wniosku do urzędu.

Wnioski pisemne można przesłać na adres:
Departament Turystyki
Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
ul. Okopowa 21/27
80-810 Gdańsk

lub złożyć osobiście w siedzibie Departamentu Turystyki UMWP w Gdańsku przy ul. Augustyńskiego 2 (pok. 33)

z dopiskiem na kopercie: „Nagroda Marszałka za zasługi dla rozwoju turystyki”.

Zalecane jest jednak składanie wniosków drogą elektroniczną na adres e-mail: dt@pomorskie.eu lub sdt@pomorskie.eu z tytułem wiadomości: „Nagroda Marszałka za zasługi dla rozwoju turystyki”.

Szczegółowe informacje, w tym aktualny regulamin przyznawania nagród wraz z wnioskiem, dostępne są na stronie internetowej Departamentu Turystyki. Ewentualne pytania dotyczące procedury zgłaszania kandydatów do nagrody można kierować na adres e-mail: sdt@pomorskie.eu lub nr tel. 58 326 83 50.

Wyniki ogłoszone zostaną podczas Regionalnych Obchodów Światowego Dnia Turystyki, które odbędą się 28 września 2022 r. w hotelu Radisson Blu w Sopocie.

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.