Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Nagroda w konkursie „Pomorskie dla Seniora” dla laureatów z powiatu lęborskiego

Nagroda w konkursie „Pomorskie dla Seniora” dla laureatów z powiatu lęborskiego

 

Nagrodę w imieniu Marszałka Województwa Pomorskiego wręczył Pan Jan Kleinszmidt – Przewodniczący Sejmiku Województwa Pomorskiego.

W kategorii „Zwyczajny-Niezwyczajny Senior” nagrodą uhonorowana została Pani Halina Stachewicz.
Pani Halina od 2008 roku jest przewodniczącą lokalnego koła Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, na co dzień angażuje się w pracę na rzecz seniorów oraz całej społeczności lokalnej. Uczestniczy w zajęciach uniwersytetu trzeciego wieku, jest zaangażowana w działalność klubu seniora „Niezapominajka”. W latach 2010-2014 pełniła mandat radnej Miasta Łeba. Odpowiadała m.in. za utworzenie miejskiej rady seniorów.

W kategorii „Samorząd przyjazny seniorom – miejsce ulubione przez seniorów” nagrodą uhonorowano Miejską Bibliotekę Publiczną w Łebie.
Instytucja ta od lat wspiera działania na rzecz seniorów w Łebie. To właśnie z inicjatywy pracowników biblioteki w 2011 roku powstał Uniwersytet Trzeciego Wieku, który w 2013 roku został przekształcony w Fundację Uniwersytet Trzeciego Wieku „Żyj z pasją”. Uniwersytet do tej pory działania w siedzibie biblioteki. Nagrodę dla Miejskiej Biblioteki Publicznej – dyplom, oraz herb Województwa Pomorskiego odebrała Dyrektor tej instytucji Pani Beata Czaja.

W trakcie uroczystości, nagrodą „Pomorskie dla Seniora” uhonorowano, również Burmistrza Miasta Łeby Pana Andrzeja Strzechmińskiego.

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym!