Samorząd
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2023/12/406893142_373176068713027_4911762016764737622_n.jpg Na ratunek Pomorzanom. Nowe karetki trafiły do gdańskiego pogotowia

Na ratunek Pomorzanom. Nowe karetki trafiły do gdańskiego pogotowia

Fot. Marcin Józefowicz
18.12.2023
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
AUTOR
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
18.12.2023

Stacja Pogotowia Ratunkowego w Gdańsku wzbogaciła się o dwa nowe ambulanse wraz z noszami elektrycznymi. Wartość zakupu to ponad 1,5 mln zł. Karetki zastąpią wysłużone pojazdy.

W przekazaniu samochodów ratunkowych 18 grudnia 2023 r. uczestniczyli marszałek Mieczysław Struk i członkini Zarządu Województwa Pomorskiego Agnieszka Kapała-Sokalska.

Nowe karetki

Obecnie stacja pogotowia ma 19 pojazdów, w tym pięć w rezerwie. Zakupione dwa nowe ambulanse marki Mercedes-Benz zastąpią najbardziej wyeksploatowane pojazdy. Najwyższej klasy karetki wyposażone są w najnowsze rozwiązania techniczne, tj. nosze hydrauliczne oraz krzesło płozowe do transportu pacjentów po schodach. Karetki kosztowały ponad 1,5 mln zł, z czego samorząd województwa pomorskiego przekazał 1,4 mln zł, a pozostałą kwotę dołożyło pogotowie.

– Karetki wyjeżdżają do chory i rannych wiele razy na dobę, dlatego dość szybko się zużywają. Z tego powodu na koniec roku postanowiliśmy zrobić prezent nie tylko dla pogotowia, ale przede wszystkim dla naszych pacjentów – mówił marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk. – Przekazaliśmy środki na zakup dwóch ambulansów, które dziś prezentujemy  – To bardzo ważne, aby zespoły ratownictwa medycznego udzielały fachowej pomocy, korzystając z nowoczesnych pojazdów – dodał marszałek Struk.

Warto dodać, że karetki pogotowia w Gdańsku stacjonują w dziesięciu lokalizacjach. Pogotowie dysponuje dwoma zespołami specjalistycznymi oraz 12 zespołami podstawowymi, a latem dodatkowo dwoma motocyklami. Zespoły ratownictwa medycznego wyjeżdżają do pacjentów około 12 razy na dobę.

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.